Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wielki sukces akcji UEK dla POWODZIAN!

Wielkim sukcesem zakończyła się akcja "UEK dla POWODZIAN"! Społeczność akademicka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przez ponad 3 tygodnie zbierała żywność, odzież oraz pieniądze aby pomóc osobom najbardziej dotkniętym przez powódź.

 

Dzięki zaangażowaniu Wolontariatu przy Fundacji UEK, Organizacji Studenckich oraz Kancelarii Rektora do rąk potrzebujących trafiła pomoc o wartości 10500 zł (paczki złożone z żywności, odzieży oraz środków czystości o równowartości 9500 zł oraz pomoc finansowa w wysokości 1000zł). 

 

Od 7 do 30 czerwca z myślą o pomocy ofiarom powodzi na Uczelni zbierane były pieniądze i dary. We wtorek 15 czerwca w kościele OO. Karmelitów Bosych zorganizowany został specjalny charytatywny koncert uczelnianego chóru „Dominanta”. Tego wieczoru studenci pomagali w zbiórce funduszy uczestnicząc także w „Tramwajadzie” oraz charytatywnej imprezie klubowej. W każdym z pawilonów na kampusie UEK ustawione zostały kartony na dary a w pawilonie C – specjalna skarbonka. W dniach 15 oraz 17 czerwca przeprowadzono także dodatkową zbiórkę darów. Dzięki pomocy Wolontariatu działającego przy Fundacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie do Sandomierza oraz gminy Pleśna trafiły już 3 transporty paczek utworzonych z zebranych darów. 

 

Organizatorzy uruchomili także specjalne centrum kontaktu w którym zbierane były informacje i dane o osobach, najbardziej dotkniętych przez żywioł. Rozmowy z poszkodowanymi przekładały się na apele o: środki czystości, wodę pitną, żywność z długim terminem ważności do spożycia, rękawice gumowe grube, gumowce męskie i damskie, ścierki do podłóg, miotły, środki do dezynfekcji wody, preparaty przeciwgrzybiczne, nowe ubrania i obuwie lub niezniszczone i wyprane, koce, pościel, pomoc finansowa. W dalsze perspektywie proszono także o meble oraz sprzęt AGD. 

 

Z wyrazami wdzięczności nie kryły się osoby, do których trafiły przygotowane z zebranych darów paczki: 

– Niespodziewałam się, że studenci naszej uczelni tak licznie wesprą osoby poszkodowane w wyniku powodzi. Dziękuję za otrzymane dary, które u wielu ludzi wywołały zaskoczenie i wzruszenie. Gdy człowiek widzi łzy szczęścia, uświadamia sobie, że takie akcje mają głęboki sens. Wasza pomoc jest na wagę złota! – mówi studentka UEK Monika Słupek, mieszkanka terenów zalanych.

 

O komentarz poprosiliśmy także koordynatorów akcji Wolontariat przy Fundacji UEK: 

– Dziękujemy wszystkim studentom i wykładowcom UEK oraz wolontariuszom działającym przy Fundacji UEK, którzy tak chętnie ofiarowali swoją pomoc potrzebującym. Ilość zebranych darów przerosła nasze oczekiwania, zwłaszcza, że zbiórka trwała w czasie sesji. Jeszcze raz wielkie dzięki! – podsumowuje Mateusz Jończyk

 

Za udział w akcji dziękują organizatorzy: 

Wolontariat przy Fundacji UEK 

Chór Dominanta UEK 

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UEK 

Niezależne Zrzeszenie Studentów UEK 

Parlament Studencki UEK 

Erasmus Student Network UEK 

Kancelaria Rektora UEK