Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wielkie sadzenie rozpoczęte

Kilka tysięcy buków, jodeł i świerków przybędzie w Beskidzie Śląskim dzięki użytkownikom tuszy i tonerów.

Właśnie rozpoczęło się wielkie sadzenie drzew w ramach siódmej edycji programu edukacji ekologicznej „Święto drzewa”.
 
W ramach akcji prowadzonej przez Klub Gaja wspólnie z nadleśnictwem Bielsko w Beskidzie Śląskim przybędzie ponad 14 tysięcy drzew. Buki, jodły i świerki zostaną zasadzone na masywie Klimczoku, m.in. w pobliżu popularnego schroniska. Akcja jest jednym z elementów ogólnopolskiego programu edukacji ekologicznej ,,Święto Drzewa”. Wprawdzie inauguracja tegorocznej edycji, w której wezmą udział Prezydent Warszawy i Minister Środowiska, odbędzie się 9 października w Warszawie, to sadzenie drzew w górach właśnie się rozpoczęło.
 
Kilka tysięcy sadzonek drzew, które przybędą w Beskidzie Śląskim, zostało zakupionych z pieniędzy przekazanych przez należącą do Grupy Black Point firmę Eco Service. – Można powiedzieć, że drzew przybędzie dzięki użytkownikom tuszy i tonerów, którzy włączyli się do prowadzonej przez nas wielkiej zbiórki zużytych kartridży. To realna pomoc dla środowiska naturalnego. Z jednej strony co roku przybywa nowych drzew, z drugiej ogranicza się ilość śmieci – komentuje Marcin Adamski, prezes Eco Service. Wszystkie zebrane w ramach akcji kartridże trafiają do recyklingu lub utylizacji, dzięki czemu nie stanowią zagrożenia dla środowiska naturalnego.
 
Kartridż, który wesprze sadzenie lasów, może oddać każdy. Zbiórka prowadzona jest przez cały rok w największych elektromarketach i wybranych sklepach komputerowych w całej Polsce. Znajdują się tam specjalnie oznakowane kosze na zużyte tusze i tonery. Dodatkowo niepotrzebne kartridże atramentowe, popularnie nazywane atramentami lub tuszami, można wysyłać w zielonych foliowych kopertach, które są dostępne na działach z materiałami eksploatacyjnymi do drukarek. W weekendy przy stoiskach z tuszami i tonerami rozdają je także hostessy. Wystarczy włożyć do koperty zbędny kartridż, zakleić i wrzucić do skrzynki pocztowej. Wszystkie koszty przesyłki pokrywa Eco Service, przeznaczając część uzyskanych w ten sposób pieniędzy na program ,,Święto Drzewa”.