Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wielkie Smocze Święto w Krakowie!

Miłośnicy, przyjaciele, wielbiciele smoków – przybywajcie! Teatr Groteska zaprasza!

Wśród atrakcji XI Wielkiej PGNiG Parady Smoków:

  • Wielka Parada Smoków, Rycerzy i Dam Dworu

4 czerwca, godz. 12:00 – 14:30

Wybierzemy Najpiękniejszego Rycerza i Damę Dworu oraz Najpiękniejszego Smoka!


  • Koncert Martine Lund Hoel

4 czerwca, godz. 20.30

norweskiej pieśniarki i instrumentalistki wraz z projekcjami multimedialnymi


  • Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle

4 czerwca, godz. 22:00

Widowiskotypu„światło-dźwięk”, które łączy efekty pirotechniczne, muzykę, światło i kurtyny wodne. Zobaczymy wielkogabarytowe, pływające i latające smocze potwory (do 25 m długości i 15m wysokości)!


  • Smoczy Piknik Rodzinny

4 czerwca, godz. 10:00 – 21:30

5 czerwca, godz. 10:00 – 19:00

przed dwa dni Smoczego Święta


Szczegółowy Program XI Wielkiej PGNiG Parady Smoków
4-5 czerwca 2011

Wielka Parada Smoków, Rycerzy i Dam Dworu


4 czerwca (sobota), godz. 12:00 – 14:30, ul. Grodzka – Rynek Główny.


W Wielkiej Paradzie Smoków, Rycerzy i Dam Dworu bierze udział ponad tysiąc dzieci z całego kraju. To właśnie one animują zaprojektowane przez siebie i własnoręcznie wykonane czterometrowe i większe smoki. Wszystkie smoki stają w szranki o tytuł tego najpiękniejszego i najbardziej pomysłowego. W barwnym pochodzie przy muzyce i smoczych rykach – w towarzystwie tancerzy, orkiestr, rycerzy i księżniczek, a także szczudlarzy i żonglerów – dzieci i ich smoki przechodzą ulicami starego Krakowa. Na kilka godzin wszyscy oni stają się aktorami olbrzymiego, plenerowego widowiska, które obserwują tysiące mieszkańców Krakowa i specjalnie przyjeżdżających na tę okazję turystów.


Tegoroczny temat Parady nawiązuje do tradycji i sztuki Norwegii. Dzieci i młodzież pod okiem wychowawców i opiekunów stworzą figury smoków inspirowane mitologią, krajobrazami i kulturą nordycką.


Rozstrzygnięcie Konkursu na Najpiękniejszego Rycerza i Damę Dworu – godz. 14.00

Rozstrzygnięcie Konkursu na Najpiękniejszego Smoka – godz. 14.30


Koncert Martine Lund Hoel

4 czerwca o godz. 20.30

Niewątpliwą atrakcją tegorocznego Pikniku będzie koncert Martine Lund Hoel
– norweskiej pieśniarki i instrumentalistki, któremu towarzyszyć będą oryginalne projekcje multimedialne, wykonane podczas międzynarodowych warsztatów video-artu w lutym b.r. Koncert odbędzie się na Bulwarach Wiślanych przy Smoczej Jamie.

Widowisko Plenerowe na Wiśle

4 czerwca (sobota), godz. 22:00 Zakole Wisły pod Wawelem.

Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle typu „światło-dźwięk” łączy efekty pirotechniczne, muzykę, światło i kurtyny wodne. Podczas widowiska prezentują się wielkogabarytowe, pływające i latające smoki (do 25 m długości i 15m wysokości), niesamowite stwory umieszczone na barkach i statkach są animowane przez aktorów Teatru Groteska. W tym roku, w Widowisku wezmą udział Smoki, które powstaną na podstawie projektów scenograficznych inspirowanych nordycką mitologią (autor Einar Dahl). Smoki te, wezmą także udział w Wielkiej Paradzie Smoków w Oslo (wrzesień 2011). Oprawa muzyczna widowiska, autorstwa artystów z Polski i Norwegii będzie łączyła w sobie tradycyjne motywy muzyczne kultury słowiańskiej i nordyckiej.


Smoczy Piknik Rodzinny

4-5 czerwca, Bulwary przy Smoczej Jamie.

4 czerwca (sobota), godz. 10:00 – 21:30

5 czerwca (niedziela), godz. 10:00 – 19:00


Na odwiedzających Piknik czekać będzie ciekawie skonstruowany program: festyn rycerski, konkursy, koncerty, pokazy grup teatralnych, m.in. III Przegląd Artystyczny O Smocze Jajo,a także wiele innych atrakcji. Podczas dwudniowej familijnej imprezy wystąpią liczne zespoły taneczne i muzyczne; poza artystycznymi grupami dziecięcymi, reprezentującymi domy kultury i szkoły tańca, na Pikniku będzie można zobaczyć także profesjonalnych wykonawców.Więcej na www.groteska.pl oraz www.paradasmokow.pl


Działanie realizowane w ramach projektu „Żywioły. Elementer og Mythos. Wielka Parada Smoków” ze środków Funduszu Wymiany Kulturalnej.


Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.