Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wielkie święto edukacji finansowej w Warszawie

Już 27 marca 2019 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się III Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości. Udział w tej najważniejszej dorocznej konferencji dotyczącej współpracy na rzecz edukacji ekonomicznej zapowiedziało blisko 500 uczestników z różnych środowisk, w tym również uczelni. 

Trzecia edycja Kongresu, podobnie jak wcześniejsze, organizowana jest przez fundacje sektora finansowego, na czele z Warszawskim Instytutem Bankowości (operatorem Programu „Bankowcy dla Edukacji”). Wydarzenie odbędzie się w trakcie Europejskiego Tygodnia Pieniądza, a patronat medialny nad Kongresem objęło Ministerstwo Finansów.

Kluczowym elementem Kongresu (oprócz dedykowanych sesji panelowych) będzie część plenarna, której istotnym elementem będzie debata inauguracyjna „Kierunki rozwoju edukacji finansowej i postaw przedsiębiorczych w świecie nowoczesnych technologii”.

Po raz kolejny swoją aktywność w ramach Studenckiej Strefy Medialnej potwierdziły media akademickie. W ubiegłym roku ich przedstawiciele uczestniczyli w m.in. konferencji prasowej, dedykowanych briefingach prasowych z menadżerami sektora finansowego, a także spotkaniu z dziennikarzami ekonomicznymi.

Rejestracja na wydarzenie rozpocznie się 27 lutego. Liczba miejsc ograniczona.
Więcej informacji na www.kef.edu.pl