Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

XXIV Edycja Wampiriady SGH już za nami

W dniach 4-7 grudnia 2017 w murach Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się Wampiriada SGH, czyli studenckie honorowe krwiodawstwo.

Jest to coroczny projekt realizowany przez NZS SGH przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Podczas wydarzenia chętni mogli oddać krew w krwiobusie znajdującym się na uczelnianym parkingu. Dla każdego krwiodawcy przygotowano upominki, ufundowane przez partnerów projektu. Oprócz tego wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w konkursach związanych z krwiodawstwem. W budynku G czekała nasza ekipa projektowa przy wampiriadowym stoisku, gdzie każdy będzie się mógł dowiedzieć więcej o przeciwwskazaniach przy oddawaniu krwi, a także o samym projekcie.

Głównym celem Wampiriady jest rozpowszechnienie idei krwiodawstwa wśród studentów oraz wszystkich innych mieszkańców Warszawy. Zależy nam też na angażowaniu tych ludzi, którzy nie mogą oddać krwi, ale wspierają przyświecające nam ideę. Chcemy promować dobroczynność i zdrowy tryb życia, zaznaczając fakt, że krew jest bezcennym darem, który praktycznie każdy może ofiarować drugiemu człowiekowi.

Pomysł zorganizowania Wampiriady powstał w 2000 r. w Krakowie, gdzie został po raz pierwszy zrealizowany przez Przemysława Miłonia na Politechnice Krakowskiej. Od tamtej pory akcja stała niebywale popularna. Aktualnie odbywa się cyklicznie – zazwyczaj dwa razy w roku we wszystkich większych ośrodkach akademickich w Polsce.

Więcej informacji >>>