Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wiem kto mnie zabił

Seryjny morderca terroryzuje spokojne miasteczko New Salem. Uprowadza młode kobiety torturuje je przez kilka tygodni, a następnie zabija.

Kiedy młoda i utalentowana pianistka oraz pisarka Aubrey Fleming (Lindsay Lohan) znika bez śladu nikt nie ma wątpliwości czyja to sprawa. Kiedy kolejne dni poszukiwania FBI nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, niknie nadzieja na odnalezienie dziewczyny żywej.

Pewnej nocy przypadkowy kierowca, na poboczu drogi dostrzega ciężko ranną dziewczynę błagającą o pomoc. Kiedy poszkodowana odzyskuje w szpitalu przytomność, szokuję rodzinę mówiąc, że nie jest Aubrey tylko striptezerką niejaką Dakota Moss. Wszyscy są przekonani, że dziewczyna cierpi na szok pourazowy i trzeba czasu, aż terapia i odpoczynek przywrócą jej pamięć. Niestety, ku zdziwieniu rodziny, po jej powrocie do domu dziewczyna upiera się nadal, że nie ma nic wspólnego z Aubrey, mimo identycznie okaleczonego ciała, jak u wcześniejszych ofiar seryjnego mordercy. Pracujący nad tą sprawą agenci FBI, są tym bardziej zaskoczeni, że podczas przeszukiwania komputera dziewczyny odnajdują opowiadanie o dziewczynie, której alter ego ma na imię Dakota.

Gdy Dakota zaczyna przypuszczać, że może być bliźniaczą siostrą Aubrey, jej matka Susan (Julia Ormond) pokazuje USG z którego wynika, że spodziewała się tylko jednego dziecka. Zdezorientowana dziewczyna zaczyna mieć wizję groźniej postaci, która powoli i okrutnie uśmierca uprowadzone przez siebie ofiary. Przekonana o tym, iż zarówno ona jak i Aubrey mają coraz mniej czasu doprowadza do spotkania z ojcem (Neal McDonough), dzięki czemu wychodzi na jaw szokująca tajemnica, która pozwala na konfrontację z psychopatycznym mordercą.

(Monolith)