Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Kto jest Ambasadorem Polskiej Gospodarki? My wiemy!

Polskie firmy nie boją się podbijać światowych rynków. Coraz więcej przedsiębiorstw zgłasza się do konkursu „Ambasador Polskiej Gospodarki”.   W tegorocznej, IX edycji konkursu, firma Tobacco Trading International Poland została wyróżniona w kategorii „Partner Firm Zagranicznych”.

 

Konkurs ma na celu zwiększenie zaangażowania polskich przedsiębiorców w promocję Polski na arenie międzynarodowej jako wiarygodnego partnera gospodarczego. Ponadto promuje wysokie standardy ekonomiczno-finansowe i dobre praktyki w kontaktach zagranicznych. Jest to wyróżnienie dla firm, których działalność biznesowa jest bardzo dobrze znana w Europie i kojarzona nie tyle z Polską, ile z doskonałą jakością – najlepszymi jakościowo wyrobami lub usługami na wysokim poziomie.

Uroczysta gala odbyła się we wrześniu w siedzibie Business Centre Club, czyli w Pałacu Lubomirskich w Warszawie. Podczas uroczystości nagrodzono siedemdziesięciu Ambasadorów. Nagroda jest przyznawana w sześciu kategoriach: eksporter, firma globalna, kreator rozwiązań XXI wieku, marka europejska, najwyższa jakość, partner zagraniczny.

Laureaci odebrali dyplomy z rąk podsekretarza stanu ds. dyplomacji ekonomicznej, polityki amerykańskiej i azjatyckiej w MSZ Marka Magierowskiego, przewodniczącej jury konkursu Grażyny Majcher-Magdziak, Marka Goliszewskiego, prezesa BCC oraz gen. Leona Komornickiego, członka Rady Organizatorów BCC. Uroczystość prowadził Wojciech Warski, przewodniczący Konwentu BCC, wiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego.

– Coraz więcej firm zgłasza się do tego konkursu, a to oznacza jedno – polskie firmy nie boją się wychodzić nieco dalej i myśleć o dalekich rynkach – mówił obecny na uroczystości Marek Magierowski, wiceszef MSZ, podczas uroczystego wręczenia nagród.

„Partner Firm Zagranicznych” to kolejna kategoria, w której firma TTI Poland została nagrodzona tytułem Ambasadora. Wcześniej, w poprzednich edycjach konkursu, to zaszczytne miano TTI Poland otrzymało w kategoriach „Marka Europejska” oraz „Najwyższa Jakość”. W tym roku firma TTI Poland została doceniona w kategorii „Partner Firm Zagranicznych”. Jest to potwierdzenie tego, że zaangażowanie w budowanie relacji biznesowych nie tylko przynosi wymierne korzyści, ale również jest zauważane i doceniane przez środowiska biznesowe.

Konkurs „Ambasador Polskiej Gospodarki” jest ogólnopolskim niekomercyjnym przedsięwzięciem, którego zadaniem jest: wyróżnianie oraz promocja przedsiębiorców osiągających sukcesy na rynkach międzynarodowych, promowanie wysokich standardów ekonomiczno-finansowych i dobrych praktyk biznesowych w kontaktach zagranicznych, zacieśnianie współpracy przedsiębiorców z przedstawicielami polskich instytucji odpowiedzialnych za promowanie Polski, polskiej gospodarki, kultury i inicjatyw społecznych, polegającej m.in. na rozwoju wzajemnych kontaktów i wymianie informacji.

Podpis pod zdjęcie:

Marek Magierowski, wiceminister spraw zagranicznych, oraz Wojciech Warski, przewodniczący Konwentu BCC, wiceprzewodniczący RDS Fot. R. Baranowski/BCC