Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Windsurfing i muzyka w Łebie

Mistrzowie windsurfingu z całego świata, a także gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej już po raz trzeci spotkają się na międzynarodowej imprezie Allegro.pl Cup, która odbędzie się w dniach 2-5 sierpnia w Łebie.

Fani żeglowania będą mieli okazję spotkać na plaży swoich ulubionych zawodników. A będzie na kogo popatrzeć, ponieważ swój przyjazd do Łeby potwierdzili giganci żeglarstwa deskowego. W konkurencjach Formuła Windsurfing i Slalom zmierzą się najlepsi windsurferzy na świecie. Polskę będą reprezentować m.in. Wojtek Brzozowski, Piotr Myszka, Michał Polanowski, Przemysław Miarczyński, Robert Bałdyga i Agnieszka Pietrasik. O prestiżu całego wydarzenia świadczy zapowiedź udziału w zawodach takich zagranicznych sław, jak: Jesper Vesterstrom, Ross Wiliams, Wilhelm Schurmann, Gonzalo Costa Hoevel czy aktualny, siedmiokrotny Mistrz Świata w Formule Windsurfing Steve Allen.

Na kibiców czeka również mnóstwo atrakcji muzycznych. Tuż po zachodzie słońca wybrzeże przeistoczy się w jamajską wyspę. Czołowi muzycy polskiej sceny rozkołyszą uczestników Allegro.pl Cup i sprawią, że na łebskiej plaży zagości prawdziwie karaibska atmosfera. W piątek3 sierpnia na gorących piaskach Łeby podczas klubowej imprezy AlleDJ Party wystąpią muzycy z Indios Bravos, Novika, Bartek Winczewski, Lipstick i Lexus oraz znany duet Slope Feat. Colin Corvez. Dzień później zespół Zakopower zagra niezwykle energetyczne góralskie reggae podczas sobotniej imprezy Polski Power. Natomiast w niedzielę, po uroczystym wręczeniu pucharów, imprezę zwieńczy występ legendarnej grupy Boney M.

Rzecznikiem sportowym Allegro.pl Cup został popularny dziennikarz Michał Olszański. Nad imprezą czuwać będzie najbardziej energiczny konferansjer i artysta estradowy z Kaszub, Paweł Konjo Konnak. Ambasadorami regat są: znany aktor, świetnie pływający na desce, Piotr Zelt oraz niekwestionowane sławy windsurfingu – Zofia Klepacka, Steve Allen i Wojtek Brzozowski. Zapowiada się istna regeneracja w prawdziwie gwiazdorskiej oprawie.