Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wirtualna Giełda Pracy 2011

Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej zaprasza na „Wirtualną Giełdę Pracy”, które odbędą się w dniach 15-17.11.2011 r. na stronie internetowej www.targipracy.koszalin.pl

Wirtualna Giełda Pracy ma na celu nie tylko prezentację aktualnych ofert pracy, praktyk i staży, ale także wymianę informacji dotyczących aktualnej sytuacji na rynku pracy. Umożliwia pozyskanie najzdolniejszych studentów i absolwentów dla celów rekrutacyjnych, a młodym ludziom poszukującym pracy pozwala na zapoznanie się z systemem rekrutacji obowiązującym w danej firmie oraz daje szansę na zatrudnienie, praktykę bądź staż.

Imprezy towarzyszące WGP:

Imprezy odbywające się w ramach WGP:

  • Szkolenie „Inteligencja Emocjonalna – niewidzialny klucz do sukcesu w pracy zawodowej, 15 listopada, od godz.9:00 prowadzone przez licencjonowanego trenera FISE, doradcę rozwoju osobistego i zawodowego dr L. Dzienisiewicz.

  • Warsztaty „Twój sukces na rozmowie kwalifikacyjnej”, 16 listopada, godz.10:00-13:00 – prowadzone przez specjalistę ds. szkoleń z firmy Randstad;

  • Szkolenie „Rozwój rynku e-commerce i nowe możliwości pracy w Grupie Allegro”, 17 listopada, od godz. 12: 00-14: 00 poprowadzone przez szkoleniowców z Allegro Group.

Już teraz zapraszamy firmy, które chcą wystawić się na tegorocznej edycji WGP, w tym celu należy zarejestrować swoja firmę na stronie www.targipracy.koszalin.pl


Jak poruszać się po Wirtualnej Giełdzie Pracy 2011 (WGP)?

  1. Należy mieć dostęp do internetu oraz być zalogowanym w bazie danych Biura Karier PK tzw. Moje Centrum Kariery na stronie www.kariera.koszalin.pl i wypełnić  tam Ankietę I Kontaktu.

  2. Należy wejść na stronę  www.targipracy.koszalin.pl .Tam musisz wybrać zakładkę Dla Pracownika (czerwone pole po prawej stronie u góry strony), w której zalogujesz sie (tym samym loginem i hasłem, którym logujesz się w Moim Centrum Kariery)  do systemu WGP.


Do 14 listopada możesz przeglądać oferty pracy umieszczone w WGP oraz rozglądać się sie po serwisie, a także zapisać sie na wykład szkoleniowy organizowany w ramach, WGP.

Po 14 listopada uzyskujesz pełny dostęp do panelu Pracownika i  będziesz mógł wówczas dodawać swoje CV, LM, kontaktować sie z pracodawcami, wysyłać im wiadomości oraz korzystać z czata,  poprzez który w czasie rzeczywistym skontaktujesz się z rektuterami z poszczególnych firm oraz z doradcami zawodowymi Biura Karier i Powiatowego Urzędu Pracy.

Pracodawca będzie mógł obejrzeć twoją Ankietę I Kontaktu oraz będzie miał dostęp do twoich danych teleadresowych, tak, więc spodziewaj się, że podczas WGP pracodawca może sie z tobą skontaktować nie tylko on-line, ale także telefonicznie.

A wszystko to w myśl zasady WGP, że szukanie pracy nie musi być stresujące. Jednak pamiętaj, że, mimo iż jesteś w sieci nie jesteś anonimowy i wszystko, co napiszesz i wyślesz pracodawcy pozostawia ślad i świadczy o tobie, postaraj się sie wypaść jak najlepiej. Zadawaj pytania! To nic nie kosztuje może ci wiele dać…Nie bądź nachalny, jeśli ktoś stwierdził, że nie jesteś odpowiednim kandydatem na dane stanowisko musisz sie z tym pogodzić! 

Ale nie zniechęcaj się! Zawsze możesz poprosić o pomoc doradcę zawodowego, który doradzi ci, co należy zmienić, aby być najlepszym kandydatem!

Zapraszamywww.targipracy.koszalin.ploraz www.kariera.koszalin.plUdział: BEZPŁATNY!


Program rozwojowy Politechniki Koszalińskiej w zakresie przybliżenia kształcenia do potrzeb rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego