Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wojskowa Akademia Techniczna zaprasza na studia cywilne

Ponad 90 procent studentów Wojskowej Akademii Technicznej kształci się obecnie na kierunkach cywilnych. Podczas Dni Otwartych WAT, które odbędą się w najbliższą sobotę, kandydatom zostanie zaprezentowana między innymi oferta edukacyjna uczelni. Tegoroczną nowością jest kierunek „energetyka”. Na chętnych czeka 4475 miejsc na studiach cywilnych.

 

Do najbardziej unikalnych kierunków należą także: bezpieczeństwo narodowe, lotnictwo
i kosmonautyka oraz inżynieria bezpieczeństwa. Ofertę edukacyjną WAT uzupełniają: budownictwo, chemia, elektronika i telekomunikacja, geodezja i kartografia, informatyka, inżynieria materiałowa, logistyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika oraz zarządzanie.

 

Podczas sobotniej imprezy, w budynku głównym uczelni, dyżurować będą przedstawiciele wszystkich wydziałów, a także Samorządu Studentów, AZS WAT i Koła Historycznego. Na gości czekać będą również takie atrakcje jak: prezentacje działania laserów, pokazy sprzętu bojowego oraz kontrolowane demonstracje materiałów pirotechnicznych. W zbliżającym się roku akademickim 2010/2011 na chętnych czeka 4475 miejsc na studiach cywilnych (w tym: 2875 w ramach studiów pierwszego stopnia i 1600 w ramach studiów drugiego stopnia). Trwa rejestracja kandydatów.

 

WAT to jedna z najbardziej innowacyjnych szkół wyższych. W ubiegłym roku była najczęściej nagradzaną polską uczelnią techniczną na świecie – w międzynarodowych konkursach innowacyjności naukowcy WAT zdobyli ponad 20 medali i wyróżnień. Tylu nagród o światowej randze w jednym roku nie zdobyła jeszcze żadna polska uczelnia techniczna.

 

W ciągu blisko 60 lat istnienia, mury uczelni opuściło około 45 tysięcy absolwentów. Z powodu prestiżu, jakim cieszy się ona wśród pracodawców, jej absolwenci należą do najbardziej rozchwytywanych osób na rynku pracy.

 

Dni Otwarte WAT odbędą się w najbliższą sobotę, 24 kwietnia br. w godzinach 8-14. Wejście na teren uczelni przez budynek główny WAT (ul. Kaliskiego 2, Warszawa-Bemowo).