Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wolontariat w Afryce – poznaj prawdziwą twarz Afryki z AIESEC

Od 5 do 16 paźdzernika trwa rekrutacja na wolontariat zagraniczny Discover Africa. Dzięki niemu studenci i absolwenci każdego kierunku, ze wszystkich uczelni mogą wyjechać do Afryki.

Tam, w 6-8 tygodniowym wolontariacie wezmą udział głównie w prowadzeniu warsztatów edukacyjnych lub językowych dla dzieci, ale nie tylko. To szansa dla otwartych osób, by przeżyć przygodę swojego życia i zwiedzić ten niesamowity kontynent. Więcej informacji na www.discover-africa.pl .

Jesteś otwartą, ciekawą świata i nowych kultur osobą, która lubi pomagać innym? Chcesz jednocześnie przeżyć niezapomnianą, egzotyczną przygodę i zrobić bezinteresowanie coś dobrego dla innych? Jeśli tak, właśnie pojawiła się okazja dla Ciebie. Program wolontariatu zagranicznego do Afryki, „Discover Africa” prowadzony przez organizację AIESEC, otwarty dla studentów i absolwentów z całej Polski. Niezależnie od roku studiów, kierunków. W ramach programy uczestnicy będą prowadzić głównie warsztaty językowe z języka angielskiego i warsztaty edukacyjne dla dzieci. Wolontariat ten trwa zwykle od 6-8 tygodni. Wolontariusze mają zapewnione zakwaterowanie i najczęściej wyżywienie lub kieszonkowe pozwalające na pokrycie wydatków.

Przygotowanie do wyjazdu, pomoc w formalnościach, oraz 60 lat doświadczenia w prowadzeniu praktyk zagranicznych i wolontariatu – to tylko niektóre elementy wyróżniające wolontariat organizowany przez AIESEC” wymienia Paulina Kaczmarska, odpowiedzialna za Program Praktyk Wychodzących. Dodatkową korzyścią są pomysły na spędzenie czasu wolnego. Wolontariat to nie tylko doświadczenie zawodowe, wpis do CV i nauka języków obcych na żywo, ale przede wszystkim ekscytująca przygoda, poznanie innej kultury oraz nowych ciekawych ludzi.

Tylko w zeszłym roku, na wolontariat za granicą wyjechało ponad pół tysiąca studentów i absolwentów. Najczęściej traktują to jako okazję do przeżycia przygody lub zdobycia doświadczenia. Kuba i Żaneta, miały okazje znaleźć się wśród ponad 500 zadowolonych osób. Żaneta opisuje swoją przygodę: Aplikowałam na praktykę, bo znaleźć pracę w Polsce, dla osoby bez doświadczenia nie jest łatwo, no chyba, że chce się pracować za śmieszne pieniądze. No i bardzo chciałam zdobyć doświadczenie. Poza tym w życiu trzeba kolekcjonować mocne wrażenia, a Egipt bezwzględnie do takich należy. Żyć w obcej kulturze to niesamowite doświadczenie szczególnie, jeśli jest to tak odmienna kultura od naszej jak islamska, arabska”.

Kuba, która w lipcu wyjechał na praktykę, tak wspomina swój wyjazd: Decyzję o wyjeździe
na wolontariat podjęłam wiosną a już w lipcu rozpoczęłam swoja praktykę w Rabacie, stolicy Maroka. Moim zadaniem była nauka angielskiego. Pracowałam od poniedziałku do środy, a pozostały czas przeznaczałam na podróże po kraju. Zapierające dech w piersi widoki, ciekawa architektura i kultura Maroka zachwyciły mnie od pierwszego wejrzenia. Jednak największe wrażenie wywarli na mnie ludzie. Marokańczycy są wyjątkowo gościnnym narodem, a studenci działający w AIESECowym oddziale w Maroko stali się moimi najlepszymi przyjaciółmi, z którymi do dziś utrzymuję kontakt. Zaraz po powrocie aplikowałem do loklanego oddziału tu w Polsce i teraz pomagam innym studentom przeżyć podobne doświadczenie, a dodatkowo rozwijam swoje kompetencje działając w projekcie. Żałuję tylko jednego, że tak późno zdecydowałem się na wolontariat i działalność lokalną.” „Wy nie zwlekajcie, tak jak my” –
dodaje Żaneta.

Discover Africa – Poznaj prawdziwą twarz czarnego kontynentu, to ogromna szansa dla Ciebie i dla innych.

Masz czas do 16 października, wejdź na www.discover-africa.pl .