Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wolontariat zagraniczny 2011 – czyli jak połączyć przygodę, pomoc potrzebującym i podróże już w wakacje.

Do 4 kwietnia trwa ogólnopolska rekrutacja dla studentów, absolwentów i tegorocznych maturzystów na wolontariat zagraniczny do 5 miejsc świata. To ostatnia szansa by wyjechać na wakacje. Chiny, Indie, Turcja, Rosja i Afryka czekają na odkrywców umożliwiając im poznanie autentycznego świata już w wakacje

Do 4 kwietnia trwa rekrutacja Programy wolontariatu zagranicznego Discover prowadzone przez organizację AIESEC, otwarte są dla studentów i absolwentów, a także tegorocznych maturzystów z całej Polski. Wolontariusz bierze udział najczęściej w prowadzeniu warsztatów edukacyjnych lub warsztatów językowych poświęconych nauce języka angielskiego. Celem jest edukacja, podniesienie komfortu życia i dostarczenie możliwości na rozwój, przede wszystkim dzieciom i młodzieży. Uczestnicy mogą wybierać spośród 5 możliwości, a są to: wolontariat w Chinach Discover China, wolontariat w Afryce Discover Africa, wolontariat w Rosji Discover Russia, wolontariat w Turcji Discover Turkey oraz wolontariat w Indiach Discover India.

Tylko w zeszłym roku, na wolontariat za granicą wyjechało ponad pół tysiąca studentów i absolwentów. Najczęściej traktują to jako okazję do przeżycia przygody lub zdobycia doświadczenia. Martyna i Anna, miały okazje znaleźć się pośród nich. Martyna, absolwentka z Lublina, tak wspomina swoją przygodę w Afryce: „Aplikowałam na praktykę, bo znaleźć pracę w Polsce, dla osoby bez doświadczenia nie jest łatwo, no chyba, że chce się pracować za śmieszne pieniądze. No i bardzo chciałam zdobyć doświadczenie, bardzo, bardzo.W życiu trzeba kolekcjonować mocne wrażenia, a Egipt bezwzględnie do takich należy. Żyć w obcej kulturze to niesamowite doświadczenie”

Anna, studentka z Warszawy wyjechała na wolontariat do Chin i tak wspomina przygodę:
Moim zadaniem było nauczanie w liceum. Tego co się czuje stojąc przed klasą, nie da się opisać, to trzeba po prostu przeżyć! W wolnym czasie starałam się jak najwięcej zwiedzać. Kultura chińska jest fascynująca i niezwykle ciekawa, bo tak bardzo inna od naszej. Po całym dniu zwiedzania, relaksowałam się w niezwykle urokliwych knajpkach lub szalałam na parkiecie, poznając tamtejsze nocne życie. Czas spędzony w Chinach, okazał się być dla mnie niezapomnianym. Poznałam tam wspaniałych ludzi. Był to dla mnie również test samodzielności i odpowiedzialności.

Wolontariat Discover trwa zwykle od 6-8 tygodni. Wyjazdy przewidziane są na okres wakacji. Wolontariusze mają zapewnione zakwaterowanie i najczęściej wyżywienie lub kieszonkowe pozwalające na pokrycie wydatków. AIESEC zapewnia również m.in.: przygotowanie do wyjazdu, pomoc w formalnościach, pomysły na spędzenie czasu wolnego. Pewności i poczucia bezpieczeństwa dodaje 60 lat doświadczenia organizacji w prowadzeniu praktyk zagranicznych i wolontariatu.

Wolontariat to nie tylko doświadczenie zawodowe, wpis do CV i nauka języków obcych na żywo, ale przede wszystkim ekscytująca przygoda, poznanie innej kultury oraz nowych ciekawych ludzi.

Jeśli jesteś otwartą, ciekawą świata osobą, jeśli nie jest Ci obojętny los innych ludzi. Lubisz pomagać, a może chcesz przeżyć egzotyczną przygodę. Jeśli tak, to wspaniała okazja dla Ciebie!

Wykorzystaj ją i aplikuj już dziś!

Aplikuj do 4 kwietnia na

Discover China:www.discover-china.pl

Discover Russia: www.discover-russia.pl

Discover Africa: www.discover-africa.pl

Discover Turkey: www.discover-turkey.pl

Discover India: www.discover-india.pl