Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wolontariat zagraniczny i praktyki zagraniczne – czyli jak zacząć zdobywać świat.

2 kwietnia ruszyła ogólnopolska rekrutacja na wolontariat zagraniczny organizowane przez AIESEC. Studenci i absolwenci mogą wybierać jedną z wielu możliwości tematyk wolontariatu w Indiach. To szansa by zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, zwiedzić kawał świata oraz przeżyć ciekawą przygodę.

Otwarte i ciekawe świata osoby, osoby chętne by pomagać innym oraz chętne by przeżyć przygodę, mają teraz wyjątkową możliwość by zrealizować swoje marzenia. Ta możliwość to program wolontariatu zagranicznego. Discover India to odbycie wolontariatu w Indiach, polega na odbywaniu wolontariatu w ramach warsztatów o tematyce ochrony środowiska, warsztatów i szkoleń dla wszystkich grup społecznych m.in prewencji HIV i AIDS.

Wolontariat jest otwarty dla wszystkich studentów i absolwentów z całej Polski, niezależnie od roku
i kierunku studiów. W ramach programów uczestnicy prowadzą warsztaty języka angielskiego lub warsztaty edukacyjne dla dzieci. Wolontariat trwa najczęściej 6 – 8 tygodni. Wolontariusze mają zapewnione zakwaterowanie i najczęściej wyżywienie lub kieszonkowe pozwalające na pokrycie wydatków. Wolontariat, to poza doświadczeniem zawodowym, wpis do CV, nauka języków obcych na żywo, a przede wszystkim ekscytująca przygoda, poznanie innej kultury oraz nowych, ciekawych ludzi.

W 2011 roku, na wolontariat i praktyki zagraniczne wyjechało z Polski blisko 1000 studentów
i absolwentów. Pośród wielu ofert wolontariatu i praktyk AIESEC wyróżnia m.in.: przygotowanie do wyjazdu, pomoc w formalnościach oraz opieka na miejscu i propozycje na spędzenie czasu wolnego. Rekrutacja potrwa do 15 kwietnia. Aplikacje i bliższe informacje można znaleźć na stronie programu:

Discover India: www.discover-india.pl

Wykorzystaj swoją szansę! Aplikuj już dziś! Zdobądź świat!