Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wolontariusze z Chin, Iranu, Kolumbii uczą dzieci języka angielskiego

Studenci z organizacji AIESEC wspólnie z firmą TETLEY oraz Fundacją Korporacyjnej Odpowiedzialności Społecznej FCSR, w ramach projektu „PEACE – lekcja tolerancji”, zaprosili do Polski studentów z całego świata, którzy będą uczyć dzieci języka angielskiego w 10 najuboższych regionach zachodniopomorskiej Polski.

W ramach projektu „PEACE- lekcja tolerancji”, 4 lutego 2007r. do Polski przyjechało 24 wolontariuszy z całego świata, m.in. z Brazylii, Chin, Kolumbii, Iranu, Japonii, Niemiec, Egiptu, którzy po odbyciu specjalnych treningów przygotowujących ich do pracy z dziećmi, przez następne 7 tygodni będą podróżować po Polsce i w wybranych 14 szkołach m.in. z Brzeźna, Nielepu, Toporzyka poprowadzą lekcje w języku angielskim (w okresie od 12.2.2007 do 30.3.2007). Główny sponsor projektu – firma TETLEY już po raz drugi będzie sponsorować pobyt wolontariuszy w Polsce, jak również wspólnie z nimi – zachęcać uczniów do nauki języka angielskiego.
 
Podczas trwania projektu, w dniu 9.03.2007r. na terenie SGH w Warszawie, rozpocznie się cykl wydarzeń promujących ideę projektu „PEACE- lekcja tolerancji”, podczas których zaproszeni goście poprowadzą różne debaty, konferencje. Ponadto, będzie można skosztować międzynarodowe potrawy, zobaczyć pokazy tańca czy sztuki walki.Projekt zakończy się seminarium podsumowującym w dniu 30.03.2007r., w czasie którego wolontariusze będą mogli wymienić się doświadczeniami i wrażeniami z ostatnich dwóch miesięcy spędzonych w Polsce.
 
Studencka Organizacja AIESEC, TETLEY oraz Fundacja Korporacyjnej Odpowiedzialności Społecznej – pragną w ten sposób pomóc dzieciom ze szkół na terenach byłych PGR-ów i przekonać je, że warto uczyć się języków obcych, gdyż dzięki ich znajomości młodzi mają później większe szanse na znalezienie pracy. Organizatorzy chcą zadbać o przyszłość dzieci i otworzyć przed nimi drzwi do lepszego świata.