Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Profil pracodawcy

Kim jesteśmy

KIM JESTEŚMY

 

 

WorldSkills Poland

 

WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. EuroSkills i WorldSkills, to konkursy, w których rywalizują 32 państwa z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. To największe tego rodzaju zawody na świecie.

 

Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Inicjatywa stwarza również niepowtarzalną możliwość do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, promocji osiągnięć, a także nawiązywania kontaktów i budowaniu partnerstw edukacyjno-rynkowych.

 

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji została nominowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do roli instytucji koordynującej przygotowanie Polski do udziału w konkursach EuroSkills i Worldskills. Wraz z przyjęciem do wspólnoty WorldSkills w październiku 2018 roku, tuż po obiecującym starcie na konkursie europejskim w 2018, FRSE rozpoczęła eliminacje do kolejnych edycji. Wystawiliśmy Reprezentację Polski na WorldSkills 2019 w Kazaniu oraz EuroSkills 2021 w Graz. Przeprowadziliśmy też w 2021 oraz 2022 r. zawody SkillsPoland, a obecnie zajmujemy się kompleksową organizacją zawodów EuroSkills Gdańsk 2023.

 

www.worldskillspoland.org.pl

 

https://euroskills2023.org/

 

 

 

 

Korzyści z udziału w zawodach:

 

Międzynarodowe konkursy umiejętności zawodowych dają możliwość udziału zarówno uczniom szkół branżowych, techników, jak i studentom uczelni wyższych. To ogromna szansa dla zawodników, ponieważ zarówno etap treningu jak i zawody są niepowtarzalną szansą do nabycia nowych kompetencji i umiejętności. W gronie najlepszych zawodowców z całego świata uczestnicy mogą dzielić się swoim doświadczeniem i przenosić dobre praktyki na grunt lokalny. To też doskonała możliwość do nabycia kontaktów, które pozwolą udrożnić dalszą ścieżkę kariery. Konkursy WorldSkills i EuroSkills przyciągają z każdą kolejną edycją coraz więcej przedstawicieli biznesu, który szuka pracowników, ale również współpracy ze szkołami i instytucjami branżowymi.

 

Do konkursu mogą zgłaszać się kandydaci, którzy poza spełnieniem wymogów formalnych (tj. wiek, odpowiednia znajomość języka angielskiego) posiadają rekomendację instytucji wspierającej, np. szkoły, uczelni, pracodawcy, stowarzyszenia branżowego, instytucji organizującej olimpiadę/turniej krajowy. Dla każdego z zawodników przygotowywany jest indywidualny plan szkoleniowy.

 

Oferty pracodawców