Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wroc Love Summer Stage tuż-tuż

Już niedługo, bo 27 lipca, rozpocznie się festiwal Wroc Love Summer Stage – pozycja obowiązkowa dla fanów reggae, dancehallu, hip-hopu oraz dubu. Gwiazdami imprezy będą Junior Kelly z Jamajki i Macka B z Wielkiej Brytanii.

Impreza potrwa dwa dni. A oto garść ciekawych informacji od organizatorów:

Konferansjerzy na Wroc Love Summer Stage
 
Podczas trwania imprezy w roli konferansjerów wystąpi niezwykle utalentowany wokalnie duet tworzony przez Marikę oraz Cheebę, który z pewnością dostarczy uczestnikom doznań i przeżyć podczas przerw między występami.
Marika to znana wokalistka reggae, dancehall udzielająca się w poznańskim soundsystemie Bass Medium. W tym roku wydała swój solowy singiel pt. „Moje Serce”, który jest zapowiedzią jej debiutanckiego albumu, mającego ukazać się na jesieni tego roku. Cheeba jest jednym z współzałożycieli formacji EastWest Rockers, która dała się poznać fanom muzyki reggae z niezwykle energetycznych koncertów oraz wydanej pod koniec 2006 roku płyty pt: „Ciężkie czasy”, niezwykle pochlebnie przyjętej przez słuchaczy.
 
EastWest Rockers rozpoczyna festiwal !
 
Zarówno w pierwszy jak i drugi dzień imprezy, od godziny 15 fani jamajskich dźwięków będą mogli pobujać się w ich rytm za sprawą koncertu niezwykle popularnego ostatnio soundsystemu EastWest Rockers. Ta niezwykle energetyczna grupa za sprawą trzech pierwszorzędnych wokalistów nawijających po angielsku, polsku oraz w jamajskim patois z pewnością rozgrzeje przybyłych do czerwoności.
 
Miasteczko festiwalowe
 
Podczas festiwalu, będzie działało również miasteczko z kramami, na których zaopatrzyć się będzie można w płyty, koszulki oraz gadżety zespołów występujących podczas imprezy. Prócz tego organizatorzy zapewnili również gradkę dla prawdziwych łakomczuchów, którzy w specjalnych stoiskach będą mogli zaopatrz się w ciepły posiłek nie tylko wegetariański.
 
 
Wroc Love we wrocławskim Radiu Luz
 
Dzień przed rozpoczęciem się festiwalu-26 lipca w Akademickim Radiu LUZ na 91,3 FM podczas trwania audycji „Pozytywne Czwartki” o godzinie 21 odbędzie się na żywo rozmowa z organizatorami Wroc Love Summer Stage. Zostanie ona dopełniona muzyką zespołów, które pojawią się na głównej scenie imprezy. Będzie można usłyszeć utwory Junior Kelly, Macka B, Screaming Souls, Ill Inspecta oraz wielu innych. Prócz tego do wygrania podczas trwania audycji będą płyty oraz bilety na festiwal. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.
 
Z Wrocławia do Gdyni
 
Dla wszystkich chcących zobaczyć koncert Burning Speara 29 lipca odbywającego się w ramach gdyńskiego festiwalu Globaltica mamy dobrą wiadomość. Od Gdyni dzieli nas tylko 7 godzin w pociągu, gdzie z pewnością będzie można odespać szaleństwo wrocławskich nocy. Z Wrocławia jest stosunkowo dużo relacji Wrocław – Gdynia, kilka najdogodniejszych podajemy: 1:04, 3:20, 7:08, 10:11.
 
Jamajska fiesta w klubach festiwalowych
 
Po zakończeniu koncertów na wyspie jamajska fiesta nie kończy się, wręcz przeciwnie przenosi się do najlepszych siedmiu festiwalowych klubów. Uczestnicy imprezy będą mieli okazję rozkołysać swoje biodra przy muzyce najlepszych polskich i zagranicznych soundsystemów. Wystąpią m.in. Ba-lan SS, Dredsquad, Love Sen-C Musik, Bobo Dread i wielu, wielu innych.