Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wrocławska Pantomima zaprasza na spektakl "Szatnia"

Wrocławska Pantomima sezon jubileuszowy rozpoczyna "Szatnią" w reż. Zbigniewa Szymczyka. Spektakl będzie można zobaczyć 24 i 25 października o godz. 19:00 na Dużej Scenie Teatru Polskiego (ul. Zapolskiej 3).

,,Szatnia” w reżyserii Zbigniewa Szymczyka powstała na motywach fragmentów choreografii z archiwalnych spektakli Henryka Tomaszewskiego („Ziarno i skorupa”, „Strzelnica”, „Labirynt”, „Kobieta”, „Menażeria cesarzowej Filissy”, „Spór”, „Hamlet – ironia i żałoba”, „Rycerze króla Artura”, „Akcja – sen nocy letniej”, „Tragiczne gry”).

Sięgnięcie do tych przedstawień, czerpanie ze źródła wrocławskiej pantomimy, to okazja do przybliżenia współczesnemu odbiorcy ducha sztuki Tomaszewskiego i jej specyfiki.

Wykorzystana w pracy praktyka artystyczno-badawcza stworzyła nowy, oryginalny scenariusz, który korespondując z historią, kreuje nową jakość pantomimy wrocławskiej.

Trailer przedstawienia można zobaczyć tutaj :

https://www.youtube.com/watch?v=6G36xsW2Qgk#action=share

Rezerwacje biletów przyjmowane są telefonicznie pod numerem 71/337 21 03 w godz. 9.00-15.00 od poniedziałku do piątku lub e-mailowo: a.paluch@pantomima.wroc.pl

Bilet dla Studenta to jedynie 20 zł!

Więcej informacji na stronie www.pantomima.wroc.pl.