Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wrzesień miesiącem nauki, także dla dorosłych

Już 11 i 12 września czeka nas prawdziwe święto nauki – DNI UCZENIA SIĘ DOROSŁYCH 2010. Organizatorzy, Uniwersytet Łódzki – Akademickie Biura Karier Zawodowych i Polska Izba Firm Szkoleniowych, zaplanowali Forum z udziałem ekspertów oraz Piknik Edukacyjny. Wydarzenie będzie miało miejsce we wnętrzach i ogrodach Pałacu Biedermanna przy ul. Franciszkańskiej 1/5 w Łodzi.

DNI UCZENIA SIĘ DOROSŁYCH 2010 to połączenie akcji społecznej promującej ideę lifelong learning ze świetną zabawą i licznymi atrakcjami dla mieszkańców województwa łódzkiego. Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „Postaw na rozwój! Kampania informacyjno – promocyjna oraz doradztwo dla osób dorosłych w zakresie kształcenia ustawicznego – edycja 2” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
Budowanie społeczeństwa wiedzy
11 września w Pałacu Biedermanna eksperci zajmujący się edukacją będą dyskutować o kształceniu w Polsce, w Europie i na świecie. Forum rozpocznie uroczyste wystąpienie przedstawicieli Patronów Honorowych: Wojewody Łódzkiego, Marszałka Województwa Łódzkiego, Prezydenta Miasta Łodzi i Rektora Uniwersytetu Łódzkiego. O znaczeniu idei lifelong learning będą mówić przedstawiciele: Polskiego Komitetu ds. UNESCO i Komisji Europejskiej w Polsce. Forum będzie połączone z konferencją prasową i podpisywaniem Deklaracji Społeczeństwa Wiedzy.
 
Piknik Edukacyjny
W niedzielę 12 września wszyscy zainteresowani kursami czy studiami podyplomowymi będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjno-szkoleniową województwa łódzkiego, a także skonsultować się z doradcami zawodowymi projektu „Postaw na rozwój”. Prawdziwą okazją będą bezpłatne warsztaty, na których uczestnicy dowiedzą się m.in. jak otworzyć własną działalność gospodarczą, jak rozwijać swoją kreatywność i jak negocjować w rozmowach biznesowych. – Na warsztaty będzie można zapisywać się już od początku września na naszej stronie internetowej www.postawnarozwoj.uni.lodz.pl – informuje Agnieszka Ciszewska, kierownik Akademickiego Biura Karier Zawodowych UŁ.
 

Organizatorzy pamiętali, że nauka powinna iść w parze z dobrą zabawą. Podczas Pikniku Edukacyjnego nie zabraknie atrakcji dla odwiedzających. Przewidziano występ wokalny Gosi Stępień, finalistki I edycji „Idola”, uczestniczki festiwalu Top Trendy. Będą rozdawane gadżety DNI UCZENIA SIĘ DOROSŁYCH, w licznych konkursach nagrodami będą m.in. sponsorowane przez firmy kursy i szkolenia, a na dzieci będzie czekał specjalny kącik rozrywkowy. – Zapraszamy wszystkich do ogrodów Pałacu Biedermanna. To doskonała okazja do zainwestowania w swój rozwój i odkrycia, że nauka to także świetna zabawa –zachęca Agnieszka Ciszewska.