Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Fabryka Młodych Talentów – Faurecia


Wrzuć swoją karierę na wyższy bieg i dołącz do „Fabryki Młodych Talentów”

Fabryka Młodych Talentów
to program stażowy francuskiej grupy Faurecia, której misją jest rozwój innowacyjnych technologii dla zrównoważonej mobilności oraz tworzenie spersonalizowanych rozwiązań Kokpitu Przyszłości oraz energooszczędnych i bezemisyjnych technologii.


Studencie/Absolwencie, wakacje już na mecie, a Ty w dalszym ciągu nie masz pomysłu na swoją drogę zawodową?? Branża automotive wydaje Ci się fascynująca i zastanawiasz się, jak wygląda praca w tym obszarze od podszewki? A czy wiesz, że poza produkcją wyposażenia wnętrza samochodowego, technologii kontroli emisji spalin czy konstrukcji siedzeń dla marek premium, firma Faurecia „produkuje” także Młode Talenty? Wrzuć swoją karierę na wyższy bieg i dołącz do Fabryki Młodych Talentów!

„Faurecia zapewnia wiele możliwości rozwoju, a dzięki temu każdy odnajdzie tu coś dla siebie. Staż można odbyć w obszarze produkcji, rozwoju i badań, technologii i innowacji oraz w wielu innych obszarach. W „Fabryce Młodych Talentów” w Polsce co roku bierze udział prawie 200 studentów i absolwentów różnych kierunków. Zdecydowana większość z nich, bo aż 60%, kontynuuje swoją karierę na samodzielnych stanowiskach jako Specjalista, Koordynator lub Inżynier. „W tym programie świetnie sprawdzą się studenci i absolwenci, którzy są pełni energii i chęci rozwoju, wiążą swoją przyszłość z pracą w międzynarodowym i dynamicznym środowisku, a także są otwarci na nowe doświadczenia i nie boją się wyzwań zawodowych” – mówi Bartłomiej Kulesza, Senior Recruiter w dziale Talent Acquisition w Faurecia Automotive Polska S.A.

W jakich działach można odbyć staż?

Staż w ramach programu „Fabryka Młodych Talentów” firmy Faurecia można odbyć między innymi:

 1. W jednym z działów badawczo-rozwojowych w centrach R&D (Research&Development), które mieszczą się w Grójcu i w Wałbrzychu. Studenci i Absolwenci kierunków technicznych mogą aplikować do działu Walidacji i Testów, Konstrukcji, Prototypowni, Inżynierii Produkcji oraz działu Projektowania i Rozwoju. Będąc na stażu w centrum R&D można nauczyć się m.in., w jaki sposób: przeprowadzić walidację i rozwijać
  • dany produkt, np. fotel samochodowy,
  • wykonać w programie Catia konstrukcje elementów wnętrza
    samochodowego,
  • przygotować i wykonać projekt prototypów mechanizmów, struktur
    i kompletnych foteli samochodowych,
  • realizować testy zderzeniowe w wirtualnej rzeczywistości, a także
  • testy rzeczywiste na fotelach
    samochodowych i z poduszkami powietrznymi,
  • współpracować z klientami marek premium z branży 
    motoryzacyjnej.
 2. W jednym z 9 zakładów produkcyjnych (w Grójcu, Wałbrzychu, Jelczu-Laskowicach, Gorzowie Wielkopolskim i Legnicy) w obszarze produkcji i technologii produkcyjnej w dziale Produkcji, Automatyki, Technologii, Logistyki, Jakości, FES i BHP. Na stażu w zakładzie produkcyjnym można poznać m.in. zagadnienia związane z automatyką i programowaniem robotów przemysłowych, doskonaleniem i monitorowaniem efektywności procesów produkcyjnych czy z wdrażaniem nowych produktów, maszyn i linii produkcyjnych.
 3. W obszarach wspierających pracę zakładów produkcyjnych: w dziale Prawnym, Transportu, Zakupów, Finansów lub HR.

#PimpYourCAReer

Program stażowy w Faurecii trwa maksymalnie 15 miesięcy i może przerodzić się w długą i ciekawą drogę zawodową. Na początku swojej kariery Stażyści mogą rozwijać się w jednym z wybranych działów, na przykład w obszarze produkcji, by w późniejszym czasie spróbować swoich sił i rozpocząć nową przygodę w zupełnie innym dziale, m. in. w jednym z centrów R&D jako Inżynier lub Koordynator.
Na start rozwoju drogi zawodowej firma Faurecia oferuje:

• Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.
• Płatny program stażowy.
• Premię semestralną.
• Pakiet benefitów (karta Multisport, dofinansowanie kursów i szkoleń,
opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, dofinansowanie do wypoczynku, dodatkowe świadczenia socjalne).

Jaki jest „Kandydat Idealny”?

Z programu stażowego „Fabryka Młodych Talentów” mogą skorzystać studenci kierunków technicznych, ekonomicznych, humanistycznych i społecznych, uczestnicy studiów podyplomowych oraz absolwenci posiadający dyplom licencjata, magistra i inżyniera do 28. roku życia. Doświadczenie zawodowe nie jest w tym przypadku wymagane, bo w Faurecii liczy się przede wszystkim motywacja do rozwoju, energia i chęć do działania w dynamicznym środowisku przy wielu interesujących zadaniach i innowacyjnych projektach z branży Automotive. Mile widziane są również osoby posiadające doświadczenie zdobyte w kołach naukowych, organizacjach studenckich lub na wymianach zagranicznych. W związku z tym, że Faurecia jest firmą międzynarodową, wymagana jest znajomość języka angielskiego (w stopniu co najmniej komunikatywnym) ze względu na kontakt z pracownikami z oddziałów zagranicznych.

Jak aplikować?

Aplikować można przez cały rok, przesyłając CV na maila kariera@faurecia.com, bądź poprzez stronę pracuj.pl

Dlaczego „Fabryka Młodych Talentów” jest dobrym krokiem na Twojej drodze zawodowej?

W Faurecii cenię proaktywne podejście!

Karierę zawodową w Faurecia rozpoczęłam w Zakładzie Wałbrzych Mechanizmy jako Młodszy Specjalista ds. Optymalizacji Produkcji. W Faurecii cenię proaktywne podejście, ponieważ mogę podejmować samodzielne działania oraz proponować, a następnie wdrażać własne pomysły, co umożliwia naukę na wielu płaszczyznach. Uwielbiam wielozadaniowość i nowe wyzwania, dzięki którym mogę zdobywać doświadczenie i stale się rozwijać.

Katarzyna Danielewska
Inżynier procesu
Faurecia Wałbrzych


Praca w dynamicznym środowisku i szybki rozwój

W Faurecii pracuję już od 10 lat. Tu niemal każdy dzień jest inny, bo pojawiają się nowe wyzwania, a tempo pracy w branży automotive wymaga podejmowania natychmiastowych decyzji. Program stażowy przygotował mnie do pracy w dynamicznym środowisku, a także umożliwił zdobycie pierwszego doświadczenia w pracy w firmie produkcyjnej, na które nie mogłem liczyć w trakcie studiów dziennych. To również czas, kiedy stwierdziłem, że Faurecia jest właściwą firmą, w której chcę rozwijać się zawodowo. Z perspektywy czasu uważam, że była to najlepsza decyzja, jaką mogłem podjąć!

Wojciech Przepióra
PC&L Manager
Faurecia Gorzów

 

Ciężka praca popłaca!

Staż w Faurecii pozwolił mi przełożyć teorię zdobytą na studiach na praktykę. Dział, w którym pracuję, odpowiada za bezpieczeństwo ludzi, dlatego też nauczyłam się większej odpowiedzialności i zyskałam umiejętność efektywnego rozwiązywania problemów. Z własnego doświadczenia wiem, że ciężka praca popłaca! Po niespełna roku stażu zaproponowano mi stanowisko Młodszego Specjalisty, co umożliwiło mi dalszy rozwój.

Jagoda Przysalska
Młodszy Specjalista ds. BHP
Legnica


Faurecia zapewnia rozwój wiedzy i umiejętności!

Czas stażu w Faurecii oceniam jako bardzo intensywny dla rozwoju mojej wiedzy, umiejętności oraz znajomości branży. W dziale Jakości naszym głównym zadaniem jest rozwiązywanie problemów, związanych z naszym produktem i jego komponentami. W trakcie stażu, pod okiem mojego zespołu, mogłem zaproponować własne pomysły na poradzenie sobie z danym problemem i wdrażać rozwiązania, które usprawniały dany proces i eliminowały pojawiające się w nim błędy. Poznałem również specyfikę różnych technologii w praktyce a m.in.: wytłaczanie, zgrzewanie, nitowanie, spawanie laserowe, lakierowanie i proces montażu końcowego. Na staż w Faurecii najbardziej namawiałbym osoby nastawione na zdobywanie wartościowego doświadczenia. Faurecia to firma, która w krótkim czasie umożliwia zdobycie ogromnej ilości wiedzy i zapewnia intensywny rozwój.

Antoni Sobala
Supplier Quality Assurance
Grójec


Samodzielność a rozwój w Faurecii

Program stażowy oceniam bardzo pozytywnie, ponieważ umożliwił mi wdrożenie się w specyfikę pracy Konstruktora. Doceniam również zaufanie, którym darzyli mnie wówczas moi przełożeni, zlecając mi wymagające zadania do wykonania. Dzięki temu mogłem wykonać kolejny krok w mojej karierze zawodowej i otrzymałem możliwość pracy na całkowicie samodzielnym stanowisku. Polecam staż w Faurecii między innymi z uwagi na ogromne zaplecze technologiczne, jakim dysponuje ta firma. Dla studentów kierunków technicznych to bardzo ważny aspekt w kwestii doświadczenia.

Krystian Szydłowski
Junior Application Design Leader
Grójec R&D