Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wspinaczka i wolontariat w Krakowie

18 października w Krakowie w ramach akcji „Otwórz oczy na wolontariat” będzie można bezpłatnie wejść na ściankę wspinaczkową.

W sobotę 18 października Centrum Wspinaczkowe FORTECA zostaje otwarte – każdy, kto przyjdzie i powoła się na hasło kampanii „Otwórz oczy na wolontariat” , otrzyma darmową wejściówkę na ściankę wspinaczkową. Ci, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia ze wspinaczką będą mogli skorzystać z pomocy i porad profesjonalnych instruktorów. Tego dnia w FORTECY odbędzie się również pokaz slajdów oraz warsztaty taneczne. Warsztaty obejmą 2 style taneczne: funky jazz i broadway jazz. Obie grupy poprowadzi Izabela Stańdo ze szkoły i teatru tańca „Dance Globe” . Przez cały dzień na terenie ośrodka będą obecni wolontariusze z organizacji pozarządowych biorących udział w kampanii :Otwórz oczy na wolontariat” . Wolontariusze w swobodnej atmosferze będą opowiadać o swoich doświadczeniach i udzielać zainteresowanym informacji dotyczących pracy w wolontariacie w organizacjach, w których działają. Na wszystkich przybyłych czekać będzie ponadto kilka niespodzianek, ale o tym będzie się można przekonać już na miejscu. Po szczegóły zapraszamy na stronę kampanii: www.oczy.org.pl
 
*PROGRAM*
10:30 -11:00 poranne rozbudzenie – muzyka na żywo
11.00 – 11:45 powitanie, organizatorzy o kampanii – prezentacja „Po co
   nam to było?” 
11:45 – 12:00 pokaz tańca brzucha
11.30 – 12:00 Kalejdoskop – prezentacje multimedialne organizacji pozarządowych
12:00 – 16:00 otwarcie ścianki wspinaczkowej
12:15 – 13:45 warsztaty taneczne – funky jazz, prowadzenie : Izabela Stańdo
14:00 – 15:30 warsztaty taneczne – broadway jazz, prowadzenie: Izabela Stańdo
16:00            zakończenie
 
Kampania „Otwórz oczy na wolontariat” została stworzona przez grupę 7 krakowskich studentów i uczniów, którzy wartość wolontariatu odkryli w swoim życiu. „Chcemy pomóc także innym posmakować wolontariatu, który jest przygodą, szansą i daje możliwość rozwoju osobistego.”- mówi Ula Polewka, jedna z organizatorek akcji. Osiągnięciu tego celu ma służyć specjalnie przygotowany serwis internetowy www.oczy.org.pl w którym można dowiedzieć się o tym, jakie organizacje działają w Krakowie, czym się zajmują i jak do nich dołączyć. Kampanii towarzyszą także spotkania na uczelniach i różne eventy, które są skierowane specjalnie do studentów.