Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

"Wszyscy mężczyźni mojego kota". Karolina Macios

Ada, bohaterka książki, ma 32 lata, sławę osoby, która zwymiotowała na swojego szefa i szalonego kota Kastrata, nienawidzący wszystkich mężczyzn, którzy próbują się zbliżyć do jego pani.

Ma również poważne plany na życie, chce być szczęśliwa i znaleźć sobie faceta, a że niestety jedno z drugim ściśle się wiąże nie będzie to wcale takie proste. Wśród znajomych nie ma nikogo odpowiedniego, a przystojny Hiszpan, w którym się zakochała nie jest już wolny. Jednak Ada dzielnie stawia czoło przeciwnościom losu, w czym pomaga jej przyjaciółka, a kot… on jak wszystkie koty chadza własnymi ścieżkami.
To również zabawna powieść o ludziach, którzy w niekonwencjonalny sposób chcą zmienić swoje życie. A nie jest to łatwe zwłaszcza w zasranym (przez gołębie) „Krakówku – imprezowej stolicy Polski” gdzie życie zdominowane jest przez codzienne (a raczej co nocne) wycieczki po knajpach.
„Wszyscy mężczyźni mojego kota”to debiut krakowskiej autorki, która chciała pokazać życie młodych ludzi z innej perspektywy. Książka zaskakuje już tytułem, w którym to znakomicie zawiera się charakter książki. Podobnie jak on, powieść jest zaskakująca, przepełniona ironią, a nawet czasem absurdem. Ta książka to doskonała propozycja na lato, dla tych, którzy wypoczywając chcą przeczytać coś przyjemnego.
Wydawnictwo: Znak