Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wszystko przez Internet

22-letni absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej mimo braku pieniędzy postanowił nakręcić film o miłości. Swoje marzenie spełnia dzięki dofinansowaniu od… zwykłych internautów. Każdy, kto wpłaci 10 zł na konto Artura, zobaczy swoje nazwisko w trakcie końcowych napisów.

Artur Wyrzykowski wpadł na nietypowy pomysł – stworzył stronę www.wszystko.net, na której umieścił apel do internautów o pomoc w zebraniu pieniędzy na film. W zamian za dotację minimum 10 zł, darczyńca otrzyma płytkę DVD z filmem, a jego nazwisko pojawi się w napisach końcowych. Pomysł chwycił – młodemu reżyserowi udało się pozyskać ponad 35 tysięcy złotych, które przeznaczył na nakręcenie filmu. Jednak to nie koniec historii – teraz ekipa filmowa potrzebuje pieniędzy na postprodukcję. Akcja wśród internautów trwa.

„Wszystko” to historia o miłości opowiedziana z lekką dozą ironii. Jak twierdzi autor, scenariusz powstał na bazie jego własnych przeżyć. W rolach głównych wystąpili Mateusz Banasiuk (znany z „Na Wspólnej” i „Plebanii”) oraz Marta Żmuda-Trzebiatowska (grała w „Magdzie M.”). Wsparcia muzycznego udzielił zespół Strachy na Lachy.