Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

www.siejedzie.pl

Powstał nowatorski w Polsce portal internetowy.

Siejedzie.pl jest to nowo powstały portal aukcyjny, a przedmiotem aukcji jest transport. Jest miejscem, gdzie Kierowca (osoba oferująca transport) i Klient (osoba potrzebująca transportu ) mogą się spotkać. Można to porównać do „umówionego autostopu”.
Jeśli ktoś potrzebuje transportu zakłada aukcję, ustala szczegóły kursu – czas, miejsce i pozostałe wymagania i czeka na oferty potencjalnych kierowców. Oni licytują kwotę, za którą mogą go przewieźć. W przeciwieństwie do klasycznych aukcji, licytowane sumy są coraz niższe! Wybiera najdogodniejszą dla siebie ofertę i jedzie.
Jeśli natomiast jakiś kierowca oferuje transport, po prostu przegląda zamieszczone na portalu aukcje, wybiera te, które go interesują, składa propozycję klientowi i jadą.

Pomysł jest w Polsce innowacyjny, za to zaczerpnięty ze Stanów Zjednoczonych, gdzie portal taki  cieszy się dużą popularnością. Oto co w tym jest wyjątkowego:

  • Przede wszystkim EKOLOGIA! Jeżdżenie z kimś jednym autem oznacza o wiele mniej spalin w powietrzu! W dobie ogromnego zanieczyszczenia środowiska, jest to szczególnie ważne.
  • Łapiąc stopa nigdy nie wiadomo ile trzeba będzie czekać, aż ktoś się zatrzyma. Na siejedzie.pl umawia się na dokładną godzinę i dokładne miejsce.
  • Spotkanie Kierowcy i Klienta jest szansą na nawiązanie nowych, ciekawych znajomości.
  • Oszczędność – samemu ustala się kwotę, którą się płaci za przejechanie danej trasy, na ogół będzie mniejsza niż koszt biletu na pociąg!
  • Zarobek – jako Kierowca zarabia się, koszty benzyny dzielą się na więcej osób.
  • Siejedzie.pl daje szansę dotrzeć w miejsca, w które nie dojeżdża pociąg czy autobus!
Jest to nowy trend w Europie, ludzie podwożą się do pracy (carpooling), oszczędzają czas, pieniądze, i przede wszystkim środowisko naturalne!