Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wybierz szkołę na Targach Edukacyjnych ACI www.edutargi.pl

Już od kilku lat na stronie www.edutargi.pl odbywają się Targi Edukacyjne ACI. 16 marca br. rozpocznie się kolejna, już XIV edycja Targów organizowanych przez Akademickie Centrum Informacyjne. Gimnazjaliści, licealiści, studenci i absolwenci oraz wszyscy zainteresowani podniesieniem kwalifikacji zawodowych bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem Internetu będą mogli odwiedzić prezentacje placówek edukacyjnych z całej Polski. Targi potrwają do 30 marca.

Targi Edukacyjne ACI to inicjatywa pozwalająca zaprezentować szkołom wyższym, wydziałom uczelni, szkołom ponadgimnazjalnym z całej Polski swoją ofertę dydaktyczną. Każda edycja to tysiące uczniów, gimnazjalistów, licealistów, maturzystów, studentów. Poszukują oni informacji o różnych możliwościach kształcenia i doskonalenia zawodowego, oglądają i komentują prezentacje, zadają pytania wystawcom. Każda osoba odwiedzająca witrynę targową może zapoznać się z ofertami kształcenia z różnych ośrodków akademickich w Polsce, a także na różnym poziomie edukacji (od szkół ponadgimnazjalnych po studia podyplomowe). Podczas Targów Edukacyjnych ACI swoje propozycje edukacyjne przedstawiają szkoły ponadgimnazjalne oraz publiczne i niepubliczne szkoły wyższe, m.in. uniwersytety, uczelnie techniczne, medyczne, pedagogiczne.

Przez ostatnie lata witryna www.edutargi.pl stała się znanym, popularnym i rozpoznawalnym wśród młodych osób adresem internetowym. Pozwala ona na nowoczesny, interaktywny oraz przyjazny sposób komunikacji między placówkami edukacyjnymi a użytkownikami sieci. Ponadto witryna targowa ma nowoczesny layout, dynamiczne animacje, szybką nawigację z łatwym dostępem do informacji. Wyposażona jest w wyszukiwarkę, która ułatwia i przyspiesza pozyskanie konkretnych danych. Dla porządku wszyscy Wystawcy są zlokalizowani w podzielonych tematycznie halach:
·         studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie
·         studia podyplomowe i MBA
·         licea ogólnokształcące i technika

Zawartość merytoryczna strony, atrakcyjny layout oraz konkursy z nagrodami przyciągają wielu Internatów. Wysoka frekwencja oraz zainteresowanie ze strony podmiotów edukacyjnych sprawiły, że Targi Edukacyjne ACI www.edutargi.pl na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń edukacyjnych
w Polsce.
Organizatorem Targów Edukacyjnych ACI jest Akademickie Centrum Informacyjne, które już od 1994 roku pomaga maturzystom prowadząc działalność informacyjną i wydawniczą (portale: Wirtualny Informator Maturzysty uczelnie.info.pl, Tropiciel Maturzysty tropicielmaturzysty.pl). ACI prowadzi również program certyfikacji uczelni „Wiarygodna Szkoła” oraz „Dobra Uczelnia – Dobra Praca”.