Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wybierz z nami Studencki Projekt Roku

Ruszyła kolejna edycja konkursu Studencki Projekt Roku! Zdecyduj, które z projektów studenckich zasługują na uznanie i finansowe wsparcie PZU w roku akademickim 2015/2016.

Do 28 maja organizacje studenckie mogą wysyłać zgłoszenia konkursowe w formie prezentacji i filmów. W czerwcowym głosowaniu Internauci zadecydują, które projekty zdobędą nagrody i wsparcie PZU przy realizacji kolejnych edycji.

– Pierwsza odsłona konkursu spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. O nagrody rywalizowały aż 62 projekty – informuje Klaudia Dziki z Zespołu Marki Pracodawcy PZU. – Pozytywnie zaskoczyło nas zaangażowanie organizacji w promocję swoich inicjatyw, które przełożyło się na niemal 25 tysięcy oddanych głosów. Dzięki konkursowi nawiązaliśmy współpracę z nowymi, ciekawymi projektami i prężnie działającymi organizacjami studenckimi – dodaje.

Konkurs Studencki Projekt Roku jest jedną z licznych form wspierania aktywnych studentów przez firmę. – Cenimy i wspieramy młodych ludzi, którzy w trakcie studiów chcą osiągnąć więcej niż tylko dyplom ich ukończenia – podkreśla Łukasz Trzeszczkowski, Doradca ds. Marki Pracodawcy PZU. – Stąd też bliska współpraca z kilkunastoma prężnie działającymi kołami naukowymi i organizacjami studenckimi z całej Polski i konkurs, który daje szansę nawiązania finansowej i merytorycznej współpracy z PZU kolejnym organizacjom.

Konkursowe projekty będą wyłaniane i nagradzane w 4 kategoriach:

·         10.000zł dla Ogólnopolskiego Studenckiego Projektu Roku;

·         5.000zł dla Studenckich Projektów Roku w kategoriach:

·         Kariera i rozwój osobisty;

·         Nauka i technika;

·         Kultura, rozrywka i odpowiedzialność społeczna.

 

Minimum dwie nagrody o wartości 5.000zł przyzna też Komisja Konkursowa PZU. Szczegóły na www.pzu.pl/studencki-projekt-roku oraz www.fb.com/pzukariera.

 

Opinie laureatów:

Radosław Kozioł (SF BCC), Menedżer Projektu Festiwal BOSS:

Tytuł Ogólnopolskiego Studenckiego Projektu Roku 2014 to niezwykłe wyróżnienie, gdyż jego zdobycie świadczy o dwóch rzeczach: uznaniu dla projektu i zaangażowaniu członków SF BCC.

Wyróżnienie to było dla nas ogromną motywacją do dalszych działań, dzięki czemu XII edycja Festiwalu BOSS była wyjątkowa. Nasze prelekcje odbyły się we wszystkich największych ośrodkach akademickich w Polsce. Kilkanaście tysięcy studentów miało okazję skorzystać z doświadczeń wielu ekspertów m.in. Rafała Brzoski, Romana Kluski, Jacka Rozenka, Andrzeja Blikle, i Michała Sadowskiego.

Dzięki temu, że mogliśmy się pokazać w konkursie oraz tak zacnym gronie na Gali Finałowej, zwiększyliśmy świadomość naszego projektu wśród innych organizacji studenckich. Zrzeszamy około 350 osób w całej Polsce, a potrafiliśmy zebrać w sumie ponad 2.500 tysiąca głosów. I z tego jesteśmy zadowoleni, że potrafimy się zmobilizować, współpracować i zgrać działania ogólnopolskie. Jesteśmy dumni z tego co robimy, bo robimy to dobrze i inaczej niż inni. 

Astrid Jarosławska (NZS UW), Koordynatorka projektu Prawie Kino:

Projekt Prawie Kino jest projektem bardzo wymagającym, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie finansowe i chcąc organizować legalne pokazy filmowe musimy opłacić licencję. Bez nagrody od PZU ciężko byłoby nam projektu kontynuować. Prawie Kino to już uznana marka na terenie Uniwersytetu i wierzę, że będziemy się dalej rozwijać. Komu poleciłabym udział w konkursie? Na pewno tym organizacjom, które zastanawiają się jak pozyskać pieniądze na swój projekt. Organizacjom studenckim, które chcą się rozwijać, złapać nowe kontakty i… nie boją się wyzwań.