Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wydawnictwo Helion poleca pod choinkę

Idealne na prezent: Paragon z podróży, Kulisy Kulinarnej Akademii, Wałkowanie Ameryki, Fotografia rodzinna. Zdjęcia przez pokolenia

Paragon z podróży

Poradnik zawiera wiele cennych rad dla początkujących podróżników, którzy nie dysponują zasobnym portfelem, ale też nie boją się wyzwań i mają odwagę spróbować przygody! Blog prowadzony przez autorów książki otrzymał nagrodę Blog Roku 2011.

 

Kulisy Kulinarnej Akademii

Le Cordon Bleu to jedna z najważniejszych światowych świątyń gotowania – obecna w piętnastu krajach świata, kształcąca 18 tysięcy studentów rocznie. Dla Marka Brzezińskiego – korespondenta Polskiego Radia, stała się szkołą francuskiego życia kulinarnego oraz inspiracją do podróży przez smaki i smaczki Francji oraz francuskie zwyczaje.

 
Wałkowanie Ameryki

Jakie naprawdę są Stany Zjednoczone? I jacy są Amerykanie? Zamiast łatwego krytykowania Stanów Zjednoczonych Marek Wałkuski stara się, aby czytelnik zrozumiał Amerykę. Przełamuje stereotypy na temat Amerykanów i ich kraju. Patrzy na USA z życzliwością i nie wierzy w ogłaszany przez wielu „mędrców” schyłek Ameryki.

 
Fotografia rodzinna. Zdjęcia przez pokolenia

Fotografia rodzinna wymaga od fotografa niezwykłego kunsztu oraz wyczucia, tak aby uwiecznić relacje pomiędzy fotografowanymi osobami. Jak atrakcyjnie sfotografować bliską osobę, kobietę w ciąży czy małe dziecko? Na co zwrócić uwagę w trakcie robienia tradycyjnego rodzinnego portretu?