Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wyedukuj się on-line

Już po raz dziewiąty studenci i absolwenci z całej Polski mają szansę wziąć udział w Wirtualnych Targach Edukacyjnych. Od 2 do 6 kwietnia na stronie www.targi24.pl prezentować się będzie 35 instytucji edukacyjnych. Wystarczy dostęp do Internetu, aby zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną oraz wziąć udział w konkursie. Do wygrania stypendium w wysokości 3 500 zł.

Do udziału w targach zaproszony jest każdy, kto chce się rozwijać i poszerzać swoją wiedzę. Propozycje dla siebie znajdą zarówno licealiści, jak również studenci oraz osoby z doświadczeniem zawodowym, poszukujące możliwości podniesienia kwalifikacji. Aby ułatwić użytkownikom dotarcie do interesujących ofert, wystawcy zostali podzieleni na 12 pokoi tematycznych: Studia podyplomowe, Studia magisterskie, MBA i kwalifikacje zawodowe, Studia uzupełniające magisterskie, E-learning, Studia licencjackie, Studia inżynierskie, Języki obce, Szkolenia, Szkoły policealne, Wyjazdy zagraniczne oraz Wydawnictwa.
 
– Oferta prezentowana podczas WTE jest dobrana w taki sposób, żeby każdy znalazł tam coś dla siebie. Obok szkół policealnych i studiów pierwszego czy drugiego stopnia prezentowane są szkoły językowe oraz skierowane do specjalistów studia podyplomowe i MBA. Naszym celem było zgromadzenie w jednym miejscu – w wirtualnej przestrzeni internetowej – pełnej oferty edukacyjnej dla osób świadomie planujących swoją edukację – tłumaczy Marcin Pietras z Grupy Pracuj.
 
Odwiedzający stronę www.targi24.pl  będą mogli swobodnie poruszać się po wszystkich pokojach tematycznych i porównywać oferty wybranych instytucji. Oprócz informacji na temat poszczególnych szkół i uczelni, dostępne będą także opinie osób, które skorzystały z ich usług. Za pośrednictwem umieszczonego pod każdą prezentacją forum będzie też można porozmawiać z przedstawicielami każdej ze szkół.
 
Dodatkową atrakcją Wirtualnych Targów Edukacyjnych będzie towarzyszący im konkurs. Przez pięć dni uczestnicy targów będą mogli odpowiadać na pytania związane z prezentowanymi ofertami edukacyjnymi. Główną nagrodą jest stypendium na naukę w dowolnej, wybranej spośród wystawców instytucji.
 
Pomysłodawcą i organizatorem Wirtualnych Targów Edukacyjnych jest Grupa Pracuj, właściciel portali edukacyjnych Edu.pracuj.pl i Edulandia.pl oraz serwisu rekrutacyjnego Pracuj.pl. Patronat medialny nad targami objęły: „Dlaczego”, „Gazeta Studencka”, Radiostacja oraz portale Interia.pl, Korba.pl i Sciaga.pl. Sponsorem tematycznym pokoju „Studia licencjackie” jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.