Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wygraj 100 tys. zł i zrób krok w niezależność

Czy pasja do kultury i sztuki może łączyć się z pomysłem na biznes? Oczywiście! Virgin Mobile Academy to program skierowany do kreatywnych umysłów, które wierzą, że kultura i sztuka to sposób na karierę. Zgłoszenia do konkursu, w którym można zdobyć 100 000 złotych na rozwój projektów kulturalnych, zbierane są do 31 marca 2016 roku.

Virgin Mobile Polska, wirtualny operator telefonii komórkowej, już po raz drugi uruchomił autorski program Virgin Mobile Academy. Jego celem jest rozwój innowacyjnych projektów, tym razem z obszaru kultury i sztuki. Zgłoszenia można przesyłać poprzez stronę academy.virginmobile.pl

– Pomysły na projekty kulturalno-biznesowe często powstają w głowach osób, które poświęcają kulturze i sztuce swój wolny czas. Przy odpowiedniej motywacji i ambicji hobby staje się początkiem zawodowej kariery. Dowodem na to są np. świetnie prosperujące blogi tematyczne, niezależne teatry, warsztaty i wydarzenia w przestrzeni miejskiej. Wsparcie takich inicjatyw to wyciągnięcie ręki do tych, którzy realnie tego potrzebują. Virgin Mobile Academy pomoże wdrożyć najciekawsze pomysły – mówi Piotr Suchodolski, dyrektor marketingu Virgin Mobile Polska.

– Masz pomysł na ciekawy projekt kulturalny? Myślisz nad nietypowym festiwalem, który przyciągnie pasjonatów takich jak Ty? Organizujesz wernisaże fotografii podróżniczej w swoim lub zaprzyjaźnionym klubie? Chcesz zrobić lub już robisz coś, co wzbudza artystyczne emocje? Tworzysz aplikacje mobilne dla twórców? Albo przestrzeń do spotkań dla ludzi kreatywnych? Prowadzisz bloga o sztuce? Czy warsztaty ze starożytnej pantomimy? Dla nas nie ma znaczenia, czy bliżej Ci do klasycznych kanonów sztuki czy do estetyki Camp. I czy jesteś osobą prywatną czy instytucją, startupem czy masz ugruntowaną pozycję na rynku. Chodzi o Twój nowy projekt. Cokolwiek robisz, by rozpieścić zmysły publiczności – doceniamy to. Nagraj krótki film albo wyślij do nas prezentację. Nagrodzimy najciekawszy pomysł na kulturalny biznes. Dostaniesz 100 tysięcy na realizację Twojego kolejnego przedsięwzięcia! – mówią organizatorzy.

DO KONKURSU MOGĄ SIĘ ZGŁOSIĆ OSOBY I INSTYTUCJE DZIAŁAJĄCE W PRZYKŁADOWYCH OBSZARACH:

ARTERIA

Obejmuje projekty przestrzeni dla sztuki, klubokawiarni, galerii, miejsc, w których artyści mogą swobodnie prezentować swoje utwory, dzieła, a także projekty fundacji, organizacji i instytucji promujących kulturę i sztukę.

WEBSKI

Projekty internetowe i technologiczne, których twórcy mają pomysł, jak – dzięki rozwiązaniom online – wspierać rynek współczesnej sztuki i kultury (portale, aplikacje, e-commerce, etc.). Działania multimedialne, w dowolnym stopniu zaawansowania cyfrowego.

WARTSZTAT

Innowacyjne projekty, których twórcy mają pomysł na wspieranie i promocję kultury i sztuki poprzez wykorzystanie profesjonalnej wiedzy marketingowej, biznesowej i znajomość rynku sztuki (agencje promocji, warsztaty, kursy, poradnictwo, butiki promujące artystów itp.)

 

Wszystkie pomysły zgłoszone do Virgin Mobile Academy oceni jury, w skład którego wejdą przedstawiciele świata biznesu, kultury i mediów: Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobile Polska; Bogna Świątkowska, prezes Fundacji Bęc Zmiana; Andrzej Pągowski, artysta-grafik, twórca ponad tysiąca plakatów; Mikołaj Komar, redaktor naczelny magazynu „K MAG” oraz Grzegorz Marczak, redaktor naczelny Antyweb.pl.

 

Zgłoszenia można wysyłać do 31 marca. Autorzy najciekawszych projektów zostaną w maju zaproszeni na warsztaty, które pozwolą rozwinąć umiejętności z zakresu prowadzenia własnego biznesu. Finałowa gala odbędzie się w połowie czerwca. Zwycięzca otrzyma 100 tys. zł na realizację swojego projektu. Dodatkowo przyznane zostaną trzy wyróżnienia, każde w wysokości 5 tys. zł.

 

Formularz, FAQ oraz więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie: academy.virginmobile.pl