Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wygraj kilogram złota w inwestycyjnej grze akcji!

1. kwietnia br. rusza środkowoeuropejska gra finansowa organizowana przez Grupę finansową Fio wspólnie z partnerami projektu.

W grze mogą wziąć udział gracze z Czech, Słowacji, Węgier oraz Polski. Aby wziąć w niej udział należy się zalogować na stronie www.inwestycyjnagra.pl. Do wygrania jest kilogram złota, egzotyczna wycieczka dla dwóch osób oraz wiele innych atrakcyjnych nagród.

Gra zakłada fikcyjne inwestowanie w wybrane akcje i derywaty notowane na europejskich i amerykańskich giełdach papierów wartościowych. Projekt pozwala na sprawdzenie swoich umiejętności inwestycyjnych bez niebezpieczeństwa poniesienia strat. Celem graczy
jest jak największe powiększenie przydzielonego kapitału w ciągu dwóch miesięcy.

Każdy z graczy otrzyma specjalny rachunek, na którym będzie zdeponowana równowartość miliona koron czeskich z przeznaczeniem na inwestycje w akcje oraz kwota 50 000 dolarów dla inwestycji w derywaty. Środki te będzie można przeznaczyć na wybrane akcje i derywaty notowane na czeskich giełdach BCPP i RM-SYSTEM, niemieckiej XETRA, warszawskiej GPW, amerykańskich NYSE i NASDAQ oraz derywatów notowanych na giełdzie CME.

Zwycięzcami zostaną ci, którzy w danym okresie zarobią najwięcej. Inwestycje w akcje i derywaty są liczone oddzielnie Już w czasie gry w każdym tygodniu będą wybierani i oceniani najlepsi inwestorzy, a po zakończeniu konkursu ogólni zwycięzcy. Ciekawą możliwością inwestowania jest granie z przyjaciółmi w tzw. grupach inwestycyjnych.

Dla najlepszych uczestników przygotowane zostały cenne nagrody. Nagrodą główną w kategorii inwestycji w akcje jest kilogram czystego złota o wartości około 30 000 dolarów. Zwycięzca może wybrać zdecydować się na równowartość pieniężną lub na fizyczną postać nagrody. W kategorii derywatów, zwycięzca odbierze atrakcyjną wycieczkę do egzotycznego kraju dla dwóch osób. Dla pozostałych zwycięzców ufundowane zostały nagrody w postaci pobytów w ośrodkach odnowy biologicznej, biletów lotniczych, elektroniki użytkowej, książek oraz pakietów darmowych zleceń na zakup papierów wartościowych poprzez platformę Fio.

W Polsce zmagania graczy będzie można obserwować na blogu „Inwestycyjna Gra 2009” pod adresem http://grupafio.blogbank.pl, gdzie będą publikowane dzienne podsumowania oraz rozmowy z nagrodzonymi inwestorami.

Patronem medialnym Inwestycyjnej Gry 2009 w Polsce jest internetowy serwis finansowy Bankier.pl, natomiast partnerem instytucjonalnym – Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

Zapraszamy do gry, czekamy na Was!