Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wyjedź po doświadczenie i zbuduj swoją przyszłość!

Jesteś absolwentem 3 roku i nie wiesz co dalej? Mamy dla Ciebie doskonałą ofertę prosto z zagranicznych firm, dzięki którym wzbogacisz swoje umiejętności i znajdziesz się w miejscach, o których Twoi znajomi mogą tylko pomarzyć. Ameryka Południowa, Chiny, Turcja czy Bałkany to tylko niektóre z nich.

Dla żądnych niezapomnianych wrażeń, ciekawych świata i międzynarodowych kontaktów studentów organizacja studencka AIESEC przygotowała interesującą propozycję wyjazdu na zagraniczne praktyki profesjonalne. Od małych i średnich przedsiębiorstw , przez wszelkie rządowe i pozarządowe organizacje na dużych, światowych korporacjach skończywszy. Praktyki trwają od 3 do 18 miesięcy, w zależności od doświadczenia, upodobań i pasji, najczęściej w branżach takich jak marketing, sprzedaż, IT, nauczanie języka czy prowadzenie szkoleń. Wyjechać mogą wszystkie osoby po 3 roku studiów, absolwenci studiów magisterskich, a także ci dwa lata po nich. Koszt to zaledwie 450 zł, wraz ze wszystkimi opłatami administracyjnymi, a jedynymi wymogami są komunikatywna znajomość języka angielskiego i doświadczenie zawodowe poza studiami.

Każdego roku 2000 polskich studentów zmienia miejsce zamieszkania dzięki AIESEC. Bądź jednym z nich! Co zatem należy zrobić, aby udać się na taki wyjazd? Wystarczy do 25 lutego wypełnić i wysłać aplikację znajdującą się na stronie www.torun.aiesec.pl i czekać na odpowiedź. Następnie ochotników czeka krótka rozmowa kwalifikacyjna z członkiem AIESEC, test językowy i szkolenie przygotowujące do wyjazdu. Każdy praktykant dostaje również osobę kontaktową, pomagającą mu w procesie aplikowania na praktyki, jak również swojego opiekuna w kraju przyjmującym.

AIESEC to największa, najszybciej rozwijająca się organizacja studencka zrzeszająca ponad 86 000 członków ze 113 krajów całego świata, działająca na wszystkich kontynentach i na ok. 2400 uniwersytetach, pozwalająca rozwijać własny potencjał, przedsiębiorczość i oryginalny, wyróżniający się na tle konkurencji wpis do CV.