Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wykład Księcia Hassana na UJ

We wtorek, 8 marca 2011 roku o godz. 14:15 w sali s. 049 uroczysty wykład w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ wygłosi Jego Książęca Wysokość Książę El Hassan bin Talal, członek jordańskiej rodziny panującej. Wykład, pod tytułem „Illumination and Enlightment. East Meets West" będzie miał charakter otwarty, do udziału w nim zapraszamy studentów i pracowników UJ.

Książę Hassan bin Talal jest członkiem wielu międzynarodowych gremiów zajmujących się promocją dialogu międzykulturowego wśród społeczeństw i praw człowieka szczególnie w środowiskach intelektualistów. Podejmuje inicjatywy mające na celu lepsze zrozumienie na Zachodzie świata muzułmańskiego. Książę posiada odznaczenia państwowe z ponad 20 krajów świata.

Książę promuje także sport i sztuki walki, zwłaszcza taekwondo. Gra w polo i squash. Jeździ na nartach, uprawia turystykę górską, nurkowanie, pływanie i jazdę na nartach wodnych.

Włada biegle językami: angielskim i francuskim, posługuje się ponadto niemieckim hiszpańskim i tureckim. Wtorkowy wykład wygłoszony zostanie w języku angielskim.