Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wykorzystaj szansę na sprawdzenie się w audycie. Weź udział w konkursie Audit OdyssEY

Kilka tysięcy uczestników, setki zespołów, tylko jedna zwycięska drużyna i 20 tys. PLN do podziału między najlepszych. Do tego oferty pracy lub płatnych praktyk w Dziale Audytu EY, szereg atrakcyjnych nagród, ale przede wszystkim niesamowita przygoda – możliwość wcielenia się w rolę audytorów i praca na realnych case’ach. Wszystko to czeka na uczestników 3. edycji konkursu studenckiego firmy doradczej EY – Audit OdyssEY.

Konkurs jest 3-etapowy. Runda 1.: do 29 marca trzeba zarejestrować zespół (3-4 studentów studiów jednolitych, licencjackich – I stopnia oraz magisterskich – II stopnia, warunek: trzeba mieć mniej niż 26 lat) i wspólnie przejść procedurę startową, czyli rozwiązanie testu on-line. Sprawdza on wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości. Runda 2.: tu już na żywo, bo podczas webcastu, uczestnicy – wszystkie zespoły, które osiągną minimum punktowe – wcielą się w rolę zespołu audytorów renomowanej firmy doradczej i poprowadzą projekt – pełen realizm gwarantowany. Najlepsi – 10-12 zespołów – trafiają do rundy 3. – wielkiego finału. W nim na nich czeka dzień pełen wyzwań, czyli audytowe case study pod okiem audytorów z EY. Wygra zespół, który najlepiej pozna biznes i rynek, na którym działa. Oceniane będą relacje z klientem, umiejętne zdobywanie informacji i współpraca z innymi działami – dokładnie tak, jak w codziennej pracy w audycie.

Nagrody? Atrakcyjne! Pierwsze miejsce to 20 000 PLN do podziału między członków najlepszej drużyny, oferta pracy lub płatnych praktyk w Dziale Audytu EY dla wszystkich członków zwycięskiego zespołu oraz 5 szkoleń z programu ACCA Fundamentals od EY Academy of Business. Drugie miejsce to nagroda pieniężna w wysokości – 10 000 PLN, do tego 3 szkolenia z programu ACCA Fundamentals od EY Academy of Business. Na laureatów trzeciego miejsca czekają iPady, a także 2 szkolenia z programu ACCA Fundamentals od EY Academy of Business. Poza tym duma z bycia najlepszymi przyszłymi audytorami w Polsce!

– Z roku na rok rośnie popularność naszego konkursu. Już w pierwszej edycji uczestniczyło w ponad tysiąc studentów z całej Polski – komentuje Marcin Zieliński, partner w Dziale Audytu EY. – Popularność stosunkowo młodego konkursu, jakim jest Audit OdyssEY wynika z jego realizmu. Uczestnicy od pierwszego etapu aż po wielki finał pracują na prawdziwych case’ach, którymi na co dzień zajmują się audytorzy w EY. Pokazuje to nie tylko nasze zaangażowanie w tę rywalizację. Chcemy uzmysłowić studentom, na czym w praktyce polega audyt – z jego szerokim wachlarzem zagadnień i niepowtarzalnością tematów – dodaje.

Więcej informacji o konkursie, oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.auditodyssEY.pl. EY Polska czeka na zgłoszenia tylko do 29 marca.


O firmie EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia ponad 247 570 pracowników, których łączą wspólne wartości i przywiązanie do dostarczania klientom wysokiej jakości usług. Misją EY jest ciągłe usprawnianie rzeczywistości wyrażające się w haśle „Building a Better Working World”. Firma pomaga swoim pracownikom, klientom i społecznościom, w których funkcjonuje wykorzystać ich potencjał.

EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce ma blisko 2800 specjalistów pracujących w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Centrum Usług Wspólnych. Na lokalnym rynku EY wielokrotnie nagradzano tytułami najlepszej i najskuteczniejszej firmy doradztwa podatkowego wg rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Firma wygrywała również Ranking Audytorów Rzeczpospolitej.

EY angażuje się w działania na rzecz promocji przedsiębiorczości. Od 15 lat zaprasza kandydatów do startu w polskiej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku, której zwycięzcy reprezentują nasz kraj w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year organizowanym co roku w Monte Carlo.

EY od wielu lat na całym świecie wspiera inicjatywy związane ze sztuką. W Londynie jest partnerem Tate Britain i Tate Modern. Współpracuje także z British Museum czy National Gallery. Liczne projekty realizowane są także w Australii. W EY Polska działa inicjatywa EY Art Club promująca polskich artystów młodego pokolenia. Organizowane są spotkania z ludźmi sztuki, wykłady i wspólne zwiedzanie wystaw. Od 2017 roku EY Polska jest Mecenasem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

EY to także jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Firma została wielokrotnie wyróżniona tytułem Idealnego Pracodawcy według Uniwersum, a także Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w rankingu „Pracodawca Roku®” prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. W 2017 roku Great Place to Work nagrodził EY w kategorii organizacji zatrudniających ponad 500 pracowników.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl