Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wykorzystaj wakacje na rozwój i weź udział w praktykach w MASPEX

Wykorzystaj wakacje na rozwój i odbądź praktyki w największej firmie spożywczej w Polsce i jednej z największych w Europie Środkowej!


Wakacje mogą być zarówno czasem błogiego lenistwa, jak i okazją do zrobienia pierwszego kroku w stronę kariery – zdobycia cennego na rynku pracy doświadczenia, a nawet pracy.

Taką możliwość dają m.in. wakacyjne praktyki, na które każdego roku zaprasza studentów firma Maspex – czyli największa firma w Polsce i jedna z największych w Europie w segmencie produktów spożywczych Jeśli ktoś zna takie marki, jak: Tymbark, Tiger, Kubuś, Lubella, Tarczyn, Kotlin czy chociażby Plusssz, to z pewnością zna również firmę Maspex.

 W ubiegłorocznej edycji praktyk letnich wzięło udział ponad 30 osób. Część z nich kontynuowała współpracę z firmą, podejmując zatrudnienie bezpośrednio po praktykach. Czterech praktykantów zdecydowało się związać z Maspex i zostać jej ambasadorem na swojej uczelni, pozostałe osoby są w stałym kontakcie z firmą, korzystając m.in. z takich aktywności, jak Akademia Umiejętności lub Spotkania z biznesem.

W tym roku letnie praktyki w Maspex można odbyć w trzech lokalizacjach: biurach firmy w Wadowicach i Warszawie oraz w zakładzie produkcyjnym i centrum logistycznym w Tychach. W centrali firmy w Wadowicach wiedzę można zgłębiać w takich działach, jak: marketing, customer marketing, sieci handlowe, go to market, a także w działach prawnym i IT.

Warszawskie biuro czeka na wsparcie praktykantów w działach: administracji, prawnym i sieci handlowych.

Studenci śląskich uczelni mogą spróbować swoich sił, aplikując w lokalizacji tyskiej do działów: technicznego, logistyki i jakości.

Praktyki trwają od 2 do 3 miesięcy. Wszystko zależy od potrzeb danego działu i jego specyfiki, zakresu zadań, ale też od dyspozycyjności studenta. Zwykle jest to 32-godzinna praca w tygodniu, co oznacza 4 dni aktywnej praktyki i zapewnia długi weekend (bo jednak czas letni to również wakacje).

Niezbędnym warunkiem uczestnictwa w praktykach jest posiadanie statusu studenta. Praktyki kierowane są głównie do studentów III, IV i V roku (III rok studiów I stopnia w przypadku studiów licencjackich i inżynierskich), ale firma zaprasza również do spróbowania swoich sił w procesie rekrutacyjnym osoby z pierwszych lat studiów.

Poza możliwością poznania specyfiki danego obszaru biznesowego, każdy praktykant może liczyć na szereg benefitów. Wśród nich znajdują się: szkolenia z zakresu kompetencji miękkich, które pomagają młodym ludziom odnaleźć się w kulturze organizacyjnej firmy, zajęcia z języka angielskiego wspierające komunikację biznesową w tym języku, wycieczki do zakładów produkcyjnych oraz wynagrodzenie, które pozwala m.in. pokryć koszty związane z ewentualnym dojazdem.

Jak aplikować?

Rekrutacja do Programu Praktyk Letnich już ruszyła. Aby spróbować swoich sił, wystarczy odpowiedzieć na ogłoszenie, które znajduje się na stronie firmy: www.maspex.com w zakładce „Kariera”.

Z wybranymi osobami Maspex przeprowadzi telefoniczną rozmowę kwalifikacyjną, a po pozytywnym jej przejściu zaprosi na sesję Assessment Center. Ostatnim etapem jest rozmowa z managerem działu. Tak rozbudowany proces rekrutacyjny ma na celu optymalne dopasowanie kandydata do specyfiki danego działu i pozwala zapraszać do współpracy osoby najlepsze i najbardziej zmotywowane.

Warto? Warto! Udział w praktykach w firmie Maspex to doskonały wstęp do kariery zawodowej. Pozwala zapoznać się z funkcjonowaniem firmy oraz konkretnym działem i jego zadaniami. Często wiążą się z realizowaniem bardzo ciekawych projektów dla marek, które są liderami w swoich kategoriach w Polsce, takimi jak: Tymbark, Lubella, Tiger, Tarczyn, Kotlin, Plusssz oraz wiele innych.

 Praktykanci przez cały czas trwania praktyk mają możliwość aktywnego uczestnictwa w pracy danego działu, otrzymują własny zakres obowiązków, jak również cele i zadania do realizacji. Dodatkowo praktyki pozwalają poznać rzeczywistość pracy w dużej, międzynarodowej organizacji. Praktykant ma także możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia specjalistów i tym samym rozwijania swych umiejętności. Ogromną zaletą praktyk jest także możliwość związania się z firmą na dłużej. Program stwarza realne perspektywy zatrudnienia po zakończeniu praktyk, a w przypadku braku takiej możliwości w danym momencie, zdarza się, że firma często wraca do konkretnych praktykantów w przypadku pojawienia się wakatu.

Jeśli zatem chcesz dobrze, aktywnie wykorzystać czas wakacji, nie czekaj, tylko aplikuj na letnie praktyki w Maspex.. Niech letni czas, poza odpoczynkiem, przyniesie Ci wymierne korzyści w postaci pozyskania nowych kompetencji zawodowych i dużej dawki pozytywnych wrażeń.