Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wystartuj z karierą w BPO!

Dzisiejszy rynek pracy wymaga planowania i rozpoczęcia kariery zawodowej już na etapie studiów. Aktywność w czasie studiów jest, poza kierunkowym wykształceniem, często kluczowym warunkiem branym pod uwagę przy pierwszej rozmowie rekrutacyjnej. W jaki sposób zatem studenci powinni planować swoją ścieżkę kariery, aby z łatwością odnaleźć się później na rynku pracy?

Istnieje wiele możliwości rozwoju personalnego, począwszy od kół naukowych i organizacji studenckich, poprzez programy wymiany studenckiej, skończywszy na praktykach studenckich, w tym dedykowanych programach rozwoju studentów takich jak Student’s Development Programme w firmie Infosys BPO Poland.

Członkostwo w kołach naukowych, jeśli jest związane z kierunkiem studiów, stanowi dla pracodawcy sygnał, że kandydat ma motywację do rozwoju w danym obszarze. Poza tym dużą popularnością cieszą się organizacje studenckie takie jak AIESEC, które rozwijają zdolności organizacyjne oraz umiejętność odnalezienia się w międzynarodowym środowisku. Jest to szczególnie istotne dla przyszłego pracodawcy, który poszukuje osób chętnych do pracy z różnymi narodowościami.

Organizacje studenckie umożliwiają rozwój osobisty również poprzez organizowanie darmowych szkoleń, prowadzonych przez firmy specjalizujące się w danym obszarze. Programy darmowych szkoleń lub wykłady eksperckie organizowane cyklicznie na uczelniach wyższych wzbogacają zasób wiedzy o praktyczne umiejętności i case studies ze świata biznesu. Warto dzięki takim szkoleniom zadbać o budowanie swojej przewagi konkurencyjnej na rynku pracy.

Jednym z kluczowych elementów planowania kariery zawodowej podczas studiów są praktyki zawodowe. Praktyki nie tylko rozwijają świadomość biznesową studenta, pozwalając mu na obiektywną ocenę swoich kompetencji na rynku pracy, ale również wzbogacają o cenne umiejętności oraz wiedzę merytoryczną. Wśród wielu praktyk oferowanych na rynku pracy, warto wybrać te, które zapewnią wartość dodaną firmie, ale też staną się inwestycją we własne umiejętności. Takie praktyki oferuje firma Infosys BPO Poland, w której stworzono dla studentów dedykowane programy rozwoju Student’s Development Programme w takich działach jak: księgowość, zakupy, analiza finansowa, dział rozwiązań biznesowych, HR, IT czy SAP. Praktyki wymagają faktycznego wkładu merytorycznego ze strony studentów, ich wdrożenia w pracę oraz odpowiedzialności za przydzielony zakres obowiązków. W zamian studenci mają możliwość udziału w ciekawych projektach prowadzonych w ramach firmy, uczestnictwa w szkoleniach wewnętrznych oraz, w przypadku najlepszych, możliwość znalezienia zatrudnienia po zakończeniu praktyk.

Kto może ubiegać się o praktyki w Infosys? Firma zaprasza do aplikowania studentów z różnych kierunków, nie tylko ekonomicznych, ale też lingwistycznych czy ścisłych, typu IT. Ważna jest znajomość języka angielskiego oraz innych języków obcych, wiedza merytoryczna z obszaru finansów bądź IT oraz znajomość programów komputerowych takich jak MS Excel. Przede wszystkim jednak liczy się gotowość do pracy w młodym i wielokulturowym środowisku oraz otwartość na nowe doświadczenia. Firma otwiera przed studentami wiele możliwości rozwoju, zapraszając do podjęcia ciekawych i niezapomnianych wyzwań oraz udziału w prestiżowych projektach. Warto wykorzystać tę szansę na budowanie profesjonalnej drogi zawodowej.

Ewelina Ciechanowska

HR Executive – Recruitment

Infosys BPO Poland