Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

XII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. 25-29 maj 2009.

Tegoroczny program Festiwalu to ponad 350 warsztatów, koncertów, pokazów filmowych, wycieczek, paneli dyskusyjnych i wystaw, które sprowokują do myślenia i działania zarówno profesora jak i ucznia czy studenta.

Majową edycję Festiwalu Nauki i Sztuki współtworzą poznańskie państwowe uczelnie wyższe, Polska Akademia Nauk Oddział w Poznaniu, Poznańska Wyższa Szkoła Biznesu i Języków Obcych, wyższa Szkoła Handlu i Usług oraz instytucje, które przygotowały propozycje spotkań pokazowych i warsztatowych odbywających się w miejscach na stałe wpisanych w kulturalną panoramę miasta Poznania, ale i realizujących w swojej codziennej działalności zadania o charakterze edukacyjnym – Archiwum Państwowe, Muzeum Archeologiczne, Biblioteka Uniwersytecka, Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Bardzo ważnym tegorocznym partnerem Festiwalu są akademickie koła naukowe, które przygotowały interesującą ofertę wykładów, warsztatów, i prezentacji obejmujących ponad 150 propozycji z całego festiwalowego programu.
 
W ramach Festiwalu odbędzie się cykl koncertów “Speaking Concerts”. Jest to jedyny w swym rodzaju niepowtarzalny projekt muzyczno – edukacyjny. Łączy on tradycyjnego koncert z atrakcyjnym wykładem. W każdym z koncertów prezentowane są demonstracje multimedialne i projekcje filmowe przygotowane specjalnie na potrzeby programu.
Pierwszą z cyklu będzie fascynująca podróż, pt. „My name is Giovanni”, w głąb jednego z największych muzycznych arcydzieł – opery „Don Giovanni” W. A. Mozarta, odsłaniająca kulisy jego powstawania, proces kompozycyjny Mozarta, oraz jego stosunek do publiczności. Jest to idealna propozycja dla szerokiego kręgu odbiorców lubiących poszerzać swoje muzyczne wiadomości i ceniących wyrafinowaną rozrywkę.
 
 
Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie www.festiwal.amu.edu.pl