Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

XIII edycja Festiwalu Inteligencji Finansowej

To już XIII edycja Festiwalu Inteligencji Finansowej w Warszawie. W tym roku odbędzie się ona 17-18 marca w Szkole Głównej Handlowej.

Wydarzenie organizowane przez Studenckie Forum Student Business Centre Club przyciąga przede wszystkim studentów pragnących poszerzyć swoje umiejętności w takich dziedzinach jak finanse, bankowość, inwestowanie czy oszczędzanie. W tym roku Festiwal skierowany jest do młodych ludzi pragnących postawić swoje pierwsze kroki w finansach aby ze spokojem patrzeć w przyszłość i spełniać swoje marzenia.

 

Studenckie Forum BCC działa przy największej organizacji prywatnych przedsiębiorców w kraju – Business Centre Club. Ogólnopolska organizacja studencka posiada swoje oddziały w ponad 20 miastach, w tym w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu. Misją Studenckiego Forum Business Centre Club jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodych Polaków. Swoimi działaniami organizacja inspiruje edukuje oraz motywuje młodych ludzi pokazując, że aktywność, odwaga i własna inicjatywa są drogą do osiągnięcia sukcesu. Organizacja inicjuje wiele ogólnopolskich projektów takich jak: Przedsiębiorcza Kobieta, Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości czy Festiwal Inteligencji Finansowej.

 

Festiwal rozpocznie się panelem otwarcia w formie prelekcji: Wstęp do niezależności finansowej dotyczącej oszczędzania, pomnażania swoich dochodów oraz szans inwestycji. Jego celem będzie przedstawienie znaczenia, jakie ma niezależność finansowa oraz pomoc młodym ludziom w stawianiu pierwszych kroków do jej osiągnięcia. Poruszony także zostanie temat najbardziej korzystnych lokat dla młodych i profitów z posiadania rachunku w danym banku. 

Następnie uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztacie dot. pierwszych kroków inwestowania na giełdzie. 

Ostatnim wydarzeniem pierwszego dnia jest Ask Me Antyhing

Ask Me Anything to główny projekt Studenckiego Koła Naukowego Biznesu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jest to 1,5h spotkanie z osobistością ze świata biznesu podczas którego Gość odpowiada na pytania publiczności po krótkiej prezentacji. 

Drugi dzień Festiwalu rozpocznie się panelem dyskusyjnym dot. pozyskiwania kapitału na swoją pierwszą własną firmę- szanse i możliwości. Dowiemy się na nim kim są Anioły Biznesu czy Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. 

Ostatnie wydarzenie to debata: nadchodzący kryzys finansowy, gdzie uderzy i kto na nim ucierpi. Goście debaty będą dyskutować na temat przyszłego kryzysu i podzielą się z nami przypuszczeniami jak się przed nim zabezpieczyć.

Serdecznie zapraszamy!