Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

XIV Targi Pracy organizowane przez Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego

Już 16 marca 2016 roku spotkamy się na XIV Targach Pracy organizowanych przez Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Prof. Szafrana 4, w godz. od 10.00 do 14.00.

 

To najlepsza okazja, żeby w jednym miejscu i czasie poznać aktualne oferty pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć lub sprawdzić dokumenty aplikacyjne, czy też otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez firmy wystawiające się na targach. Udział w targach jest bezpłatny zarówno dla zwiedzających jak i wystawców, którzy muszą tylko przesłać do 28 lutego 2015 roku formularze zgłoszeniowe dostępne na naszej stronie www.bk.uz.zgora.pl  i dysponować ofertami pracy, praktyk czy staży.

Ale targi to nie tylko oferty, ciekawe z punktu widzenia studenta czy absolwenta, są także propozycje dodatkowe, w postaci warsztatów, wykładów czy prezentacji, które, co bardzo istotne, prowadzone będą przez praktyków – pracowników przedsiębiorstw biorących udział w targach.

Biuro Karier UZ główny organizator imprezy ma za sobą doświadczenie poprzednich trzynastych edycji – w pierwszych uczestniczyło niewiele ponad 10 firm, ubiegły rok zgromadził ponad 80 przedsiębiorców i ekspertów.
Coroczne spotkanie z pracodawcami najróżniejszych branż od szeroko reprezentowanej branży IT poprzez samochodową, mechaniczną, do konsultingowej, oferuje szeroki wachlarz propozycji nie tylko dla „ścisłowców”, ale także dla humanistów, pedagogów czy pielęgniarek.

Targi to również miejsce spotkania ludzi przedsiębiorczych, myślących o założeniu własnej firmy. Swoją ofertę przedstawią instytucje zajmujące się promowaniem przedsiębiorczości, a także instytucje rynku pracy.
Sprawdzonym wzorem lat ubiegłych na targach pojawi się „Loża Ekspertów”, gdzie studenci i absolwenci w rozmowie ze specjalistą, ekspertem w danej dziedzinie, będą mogli dowiedzieć się: jak rozpocząć własną działalność gospodarczą, na co zwrócić uwagę zakładając własną firmę, skąd zdobyć fundusze na własną działalność jakie korzyści można odnieść ze współpracy z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości, jak zabezpieczyć swoje interesy właściwie zawartą umową, czy też jak ochronić patentem swój pomysł.

Każdy kto chce właściwie przygotować się do targów powinien skorzystać z „Alfabetu  PrzedTargowego – od A do Z, od Ambicji do Zaangażowania” ,  przygotowanego przez Biuro Karier i zamieszczonego na stronie internetowej biura.
Dla studentów i absolwentów uczestnictwo w targach to  doskonała okazja na znalezienie wymarzonej pracy, określenia swojej drogi zawodowej na najbliższe lata czy zdobycia rozeznania w rynku pracy. Dla przedsiębiorców to możliwość pozyskania dobrze przygotowanej, wykwalifikowanej kadry pracowników, stażystów i praktykantów oraz trwałego zaistnienia w świadomości akademickiej jako pracodawca.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Biura Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego: www.bk.uz.zgora.pl.