Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

XV. Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów III RP

W dniach 18 – 21 kwietnia 2007 r. w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się najważniejsza i najbardziej prestiżowa historyczna konferencja studencka w Polsce.

XV. Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów III RP jest największą konferencją studentów w bieżącym roku akademickim. Weźmie w niej udział 363 studentów z 31 uniwersytetów, zgrupowanych w 46 kołach naukowych. Łódź będzie gościć również młodych historyków z Kaliningradu i Hradca Kralove.

 

18 kwietnia odbędzie się uroczysta inauguracja XV. OZHS (w auli głównej Wydziału Zarządzania UŁ, w późnych godzinach popołudniowych). 19 kwietnia (czwartek) przez cały dzień trwać będą posiedzenia szesnastu sekcji Zjazdu (gmach Instytutu Historii). 20 kwietnia (piątek) przewidziane są wycieczki po Łodzi i województwie łódzkim, mające zaprezentować bogactwo przyrodnicze i dorobek kulturowy miasta i regionu. 21 kwietnia (sobota) od godzin porannych kontynuowane będą obrady większości sekcji, po czym po południu odbędzie się zakończenie konferencji połączone z głosowaniem miejsca XVI. OZHS.

 

Informacja za: SKNH UŁ.