Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

XVI Akademia Letnia „Wyzwania zrównoważonego rozwoju” – ostatnie dni rekrutacji!

W najbliższy poniedziałek, 4 marca, upływa termin nadsyłania aplikacji do tegorocznej edycji Akademii Letniej „Wyzwania zrównoważonego rozwoju”. Już pięć dni później zarejestrowani internauci z całego świata wezmą udział w dwustopniowym kursie e-learningowym prowadzonym przez Fundację Sendzimira. 28 najlepszych i najbardziej aktywnych absolwentów przyjedzie w lipcpu do Przysieku niedaleko Torunia na trzytygodniową XVI Akademię Letnią „Wyzwania zrównoważonego rozwoju”.

Przed uczestnikami kursu on-line duża ilość wiedzy do przyswojenia, zadania do wykonania indywidualnie, jak również w grupach na wirtualnej platformie. Wszystko w języku angielskim i po to, by uczestnicy Akademii Letniej dysponowali wyrównanym poziomem wiedzy, jak również byli gotowi do intensywnej pracy nad dwoma dużymi projektami – zrównoważony rozwój lokalny oraz zrównoważony biznes.

Kursanci przez cały czas mogą liczyć na wsparcie tutorów oraz materiały pomocnicze, dostępne również w języku polskim – tłumaczy Marcin Walków z Fundacji Sendzimira. Pozytywne ukończenie kursu on-line zostanie potwierdzone certyfikatem. Absolwenci Akademii Letniej uzyskają drugi. Jednak nie dyplom jest tu najważniejszy. Kurs oraz Akademia Letnia dają niepowtarzalną szansę nawiązania kontaktów z osobami o podobnych zainteresowaniach, reprezentujących różne dziedziny, a dzięki międzynarodowemu charakterowi projektu, także różne kultury.

– Absolwenci Akademii tworzą LAPNET, koordynowaną przez Fundację Sendzimira, sieć współpracy. Biorą udział w projektach Fundacji, mogą uzyskać wsparcie w realizacji własnych pomysłów, wymieniają się doświadczeniami – dodaje Marcin Walków, absolwent XIV edycji kursu, dziś współpracownik Fundacji Sendzimira. Podkreśla, że wiedza, umiejętności i praktyczne doświadczenia zdobyte podczas Akademii Letniej mogą być cennym elementem w CV – Absolwenci dotychczasowych piętnastu edycji dziś pracują m. in. jako specjaliści CSR w korporacjach i przedsiębiorstwach, prowadzą własne organizacje pozarządowe, rozwijają zainteresowania tą tematyką w ramach kariery naukowej.

Szczegółowe informacje na temat Akademii Letniej „Wyzwania zrównoważonego rozwoju” i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.sendzimir.org.pl. Udział w projekcie jest bezpłatny.