Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

XVI edycja Targów Pracy

Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na XVI edycję Targów Pracy organizowanych 14 marca 2018 roku przy ul. Prof. Szafrana 4 w Zielonej Górze,  w godz. od 10.00 do 14.00.

To najlepsza okazja, żeby w jednym miejscu i czasie poznać aktualne oferty pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć lub sprawdzić dokumenty aplikacyjne, czy też otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez firmy wystawiające się na targach.

Ale targi to nie tylko oferty praktyk, staży czy pracy, ciekawe z punktu widzenia studenta czy absolwenta, są także propozycje dodatkowe, w postaci warsztatów, wykładów czy prezentacji, które, co bardzo istotne, prowadzone będą przez praktyków – pracowników firm biorących udział w targach.

Targi to również miejsce spotkania ludzi przedsiębiorczych, myślących o założeniu własnej firmy. Swoją ofertę przedstawią instytucje zajmujące się promowaniem przedsiębiorczości, a także instytucje rynku pracy.
Sprawdzonym wzorem lat ubiegłych na targach pojawi się „Loża Ekspertów”, gdzie studenci i absolwenci w rozmowie ze specjalistą, ekspertem w danej dziedzinie, będą mogli dowiedzieć się np. jak rozpocząć własną działalność gospodarczą, na co zwrócić uwagę zakładając własną firmę, skąd zdobyć fundusze na start, jak zabezpieczyć swoje interesy właściwie zawartą umową, czy też jak ochronić patentem swój pomysł.

Dla studentów i absolwentów uczestnictwo w targach to  doskonała okazja na znalezienie wymarzonej pracy, określenia swojej drogi zawodowej na najbliższe lata czy zdobycia rozeznania w rynku pracy. Dla przedsiębiorców to możliwość pozyskania dobrze przygotowanej, wykwalifikowanej kadry pracowników, stażystów czy praktykantów oraz trwałego zaistnienia w świadomości akademickiej jako pracodawca.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Biura Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego: www.bk.uz.zgora.pl.