Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

XVII Targi Pracy Uniwersytetu Zielonogórskiego

Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza do udziału w XVII Targach Pracy, które odbędą się 20 marca 2019 roku w godz. od 10.00 do 14.00.

Z roku na rok inicjatywa ta przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych pracodawców i osób poszukujących nie tylko pracy, ale również staży i praktyk.

Targi to najlepsza okazja, żeby w jednym miejscu i czasie poznać wzajemne oczekiwania, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć lub sprawdzić dokumenty aplikacyjne, czy też otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez firmy wystawiające się na targach.

Pracodawcy natomiast mają możliwość pozyskania dobrze przygotowanej, wykwalifikowanej kadry pracowników, stażystów i praktykantów oraz mogą trwale zaistnieć w świadomości studentów i absolwentów jako pracodawca.

Targi to nie tylko oferty, ciekawe z punktu widzenia studenta czy absolwenta, są także propozycje dodatkowe, w postaci warsztatów, wykładów czy prezentacji, które co bardzo istotne, prowadzone są przez praktyków – pracowników firm biorących udział w targach.  

Targi to również miejsce spotkania ludzi przedsiębiorczych, myślących o założeniu własnej firmy. Swoją ofertę przedstawią instytucje na co dzień zajmujące się promowaniem przedsiębiorczości, a także instytucje rynku pracy. Sprawdzonym wzorem lat ubiegłych na targach zostanie stworzona „Loża Ekspertów”, gdzie studenci i absolwenci w rozmowie ze specjalistą, ekspertem w danej dziedzinie, będą mogli dowiedzieć się: jak rozpocząć   własną działalność gospodarczą, na co zwrócić uwagę zakładając własną firmę, skąd zdobyć fundusze na start, jak zabezpieczyć swoje interesy właściwie zawartą umową, czy też jak ochronić patentem swój pomysł.

 

Dodatkowe, szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.bk.uz.zgora.pl

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.