Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

XX Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów

Od 11 do 14 kwietnia 2012 r. w Uniwersytecie Śląskim odbędzie się XX Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów. To największa konferencja naukowa o tematyce historycznej ruchu studenckiego w Polsce. Zjazd, odbywający się od 20 lat w różnych ośrodkach akademickich w kraju, po raz pierwszy będzie mieć miejsce w Katowicach.

W wydarzeniu weźmie udział kilkuset uczestników (studentów i doktorantów) z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych oraz zaproszeni goście – naukowcy, samorządowcy i przedsiębiorcy.

W programie Zjazdu znajdą się obrady w sekcjach, a także szereg wydarzeń towarzyszących i atrakcji kulturalnych, w tym imprezy integracyjne w zabytkowej kopalni i wycieczki krajoznawcze dla uczestników Zjazdu, koncerty plenerowe, wystawy, otwarte debaty eksperckie (m.in. „Autonomia a regionalizm?”, „Dostosowanie zabytków industrialnych do celów komercyjnych”), sekcja dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz gra miejska w klimacie międzywojennych Katowic.

Na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) ustawione zostanie „miasteczko historyczne” z licznymi atrakcjami dla zwiedzających, m.in. pokazami rekonstrukcji historycznej.

Do 8 stycznia 2012 r. można zgłaszać propozycje referatów.

XX Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów odbędzie się pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia.

Szczegółowe informacje są dostępne są na stronie: www.xxozhs.us.edu.pl.