Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

XXI Bieg Niepodległości

Niech zobaczy nas cała Europa

11 listopada br. odbędzie się XXI Bieg Niepodległości. Tegoroczne wydarzenie urozmaici specjalne wydarzenie: utworzenie „żywej”, biało-czerwonej flagi przez uczestników Biegu. Dodatkowo organizator przygotował liczne konkursy, w których do wygrania będzie m.in. sprzęt elektroniczny.
 
 
 
Niech zobaczy nas cała Europa
 
W tym roku uczestnicy XXI Biegu Niepodległości będą mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu i stać się częścią „żywej”, biało-czerwonej flagi. Symbol narodowy utworzą zawodnicy, którzy przed rozpoczęciem ustawią się na starcie w białych i czerwonych koszulkach. Rozpoczynając Bieg w symbolicznym ustawieniu oddadzą cześć bohaterom, którzy przyczynili się do odzyskania Niepodległości przez Polskę. „Wiele zależy od uczestników. To dzięki ich zaangażowaniu XXI Bieg Niepodległości może zostać zauważony nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Ważne jest, aby ustawić się
na starcie tak, by móc utworzyć biało-czerwoną flagę. Do zobaczenia 11 listopada na trasie – uczcijmy odzyskanie niepodległości i niech zobaczy nas cała Europa” – mówi Janusz Kopaniak, 
Dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Wielką flagę będzie można podziwiać dzięki pomocy PKO BP, bankowi z polskimi korzeniami. Dodatkową atrakcją będą dwie mapy Polski: jedna, przedstawiająca Polskę po III rozbiorze i druga, ukazująca ziemie II Rzeczpospolitej. Każda obecna na miejscu osoba będzie mogła zapisać się na kartach historii, składając podpis na mapie i robiąc na jej tle pamiątkowe zdjęcie.
 
Rekordowa liczba zarejestrowanych
Zapisy na Bieg ruszyły 15 października. Podczas pierwszych 12 godzin do udziału w Biegu Niepodległości zarejestrowało się ponad 500 osób, po 20 godzinach liczba sięgnęła 1 000. Liczba uczestników ograniczona jest do 7 tysięcy, warto więc się spieszyć. Zgłoszenia przyjmowane będą mianowicie do wyczerpania pakietów startowych lub do 11 listopada br.
 
XXI Bieg Niepodległości odbędzie się 11 listopada, w środę o godz. 12.00. Zawodnicy pokonają nową, atestowaną trasę, liczącą 10 km. Poprowadzi ona głównymi ulicami Warszawy: Al. Niepodległości, Jana Pawła II, Anielewicza, Andersa, Marszałkowską i Koszykową. Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają nie tylko biegaczy, ale również rolkarzy, zawodników na wózkach i uprawiających nordic walking. Swój udział w imprezie można deklarować na stronach www.wosir.waw.pl oraz www.biegniepodleglosci.com, a także osobiście w biurze ośrodka sportu i rekreacji „POLONIA” ul. Konwiktorska 6, wejście od ulicy Bonifraterskiej.  
 
W Biegu nie ma przegranych
Bieg Niepodległości, każdego roku gromadzi nie tylko miłośników sportu, ale także wielbicieli historii i tych, którzy swoją obecnością chcą dać świadectwo patriotyzmu. Dla wszystkich zawodników przewidziane są medale i dyplomy. Dodatkowo wśród uczestników, którzy zapiszą się i dokonają wpłaty do 6 listopada, rozlosowany zostanie sprzęt elektroniczny firmy NEC.
Natomiast do 25 października pod adresem: biuro@biegniepodleglosci.com, można przesyłać swoje zdjęcia w konkursie na najlepszą charakteryzację na Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wygrać może każdy bez względu na wiek i płeć.
W konkursie nie jest ważny wiek” – mówi Kazimierz Kowalczyk, Kierownik Działu Programowania i Organizacji Imprez Sportowych WOSiR. – „Osoba musi być tak ucharakteryzowana, żeby nikt nie miał wątpliwości, że jest to postać Piłsudskiego. Jeżeli to będzie kobieta, a będzie przypominała Marszałka ma szansę wygrać” – dodaje Kazimierz Kowalczyk.
 
Warto spróbować – na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda