Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

XXII "Wampiriada" na UE

Na Uniwersytecie Ekonomicznym trwa kolejna edycja największej w Polsce studenckiej akcji honorowego krwiodawstwa – XXII "Wampiriada"!

uż pierwsze minuty akcji i kolejki jej towarzyszące pokazały na jak ogromną skalę społeczność akademicka mobilizuje się do pomocy potrzebującym. Honorowy patronem 22 „Wampiriady” został znany aktor Andrzej Grabowski, który przez ponad godzinę zachęcał na kampusie UEK do uczestnictwa w akcji (zdjęcie w załączniku). 

Organizatorem „Wampiriady” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie już od 11 lat jest Niezależne Zrzeszenie Studentów UEK. Akcja organizowana jest na uczelni co pół roku. Tym razem krew będzie można oddawać do środy 20 kwietnia włącznie, na kampusie UEK (ul. Rakowicka 27) w godz. 9.00 do 16.00.

Do uczestnictwa w „Wampiriadzie” zapraszamy wszystkie zdrowe osoby – studentów krakowskich uczelni oraz mieszkańców miasta. Ważne jednak, aby każdy kto zamierza oddać krew – odpowiednio się przygotował. Należy być wypoczętym i zaleca się pić dużo wody. Bezpośrednio przed oddaniem krwi nie można palić papierosów i przynajmniej od 24 godzin nie pić alkoholu. Na 3 dni przed oddaniem krwi nie można także spożywać aspiryny i podobnych leków. Należy również uzbroić się w cierpliwość, gdyż do oddania krwi zazwyczaj jest dłuuuga kolejka.

Przypominamy także o rekordach poprzednich edycji „Wampiriady” organizowanej przez NZS UEK. Podczas edycji  „jesień 2010″ po raz pierwszy w przeciągu jednego dnia zebrano aż 76,96 litra krwi od 171 osób! Łącznie w trakcie 3 dni poprzedniej edycji „Wampiriady” na UEK, dzięki pomocy 441 osób, udało się zebrać 198,45 litra krwi! Niesamowity wynik towarzyszył także „Wampiriadzie”, organizowanej wiosną zeszłego roku. Wtedy krakowscy studenci pobili ogólnopolski rekord mobilizując krakowską społeczność akademicką do oddania 233 litrów krwi!