Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

XXIII akcja honorowego oddawania krwi – Wampiriada!

Już od 14 listopada przez 4 dni na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego odbywać się będzie XXIII akcja honorowego oddawania krwi – Wampiriada!

Akcja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, a zaangażowanie studentów pozwala zbierać niezliczone litry krwi. Podkreśla to ustanowiony w zeszłym roku na terenie UEK-u rekord Polski w ilości oddanej krwi podczas Wampiriady. Dokładnie rok temu – po raz pierwszy w historii w przeciągu jednego dnia zebrano aż 76,96 litra krwi od 171 osób! Łącznie w trakcie 3 dni jesiennej, zeszłorocznej edycji „Wampiriady” na UEK, dzięki pomocy 441 osób, udało się zebrać 198,45 litra krwi!

Organizatorem „Wampiriady” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie już od 11 lat jest Niezależne Zrzeszenie Studentów UEK. Akcja organizowana jest na uczelni co pół roku.

Przyjdź i pomóż potrzebującym. Nawet jeśli nigdy nie próbowałeś swoich sił jako krwiodawca, nie wahaj się ani chwili dłużej! To właśnie kropla Twojej krwi może zadecydować o czyimś życiu. Dla wszystkich dawców organizatorzy przewidzieli liczne niespodzianki  oraz prezenty.

Czekamy na Ciebie między godziną 8.00 a 14.00 w dniach:
– 14-16 listopada  holu paw. Dydaktyczno – Sportowego na kampusie uczelni,
– 17 listopada w sektorze A na hali widowiskowo-sportowej w paw. Dydaktyczno – Sportowym UEK na kampusie uczelni.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ODDANIA KRWI?
– w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki)
– być wyspanym
– spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem)
– ograniczyć palenie papierosów
– nie zgłaszać się do oddania krwi, jeśli jest się przeziębionym lub przyjmuje się leki
– w ciągu 24 godzin poprzedzających oddanie krwi nie spożywać alkoholu

Historia Wampiriady
Pierwszą akcję przeprowadziły środowiska krakowskie w roku 1999 roku – i tak trwa to nieprzerwanie do tej pory. Bardzo szybko inicjatywę organizowania „Wampiriady” przejęły inne ośrodki NZS w Polsce. Obecnie jest to jeden z głównych projektów Niezależnego Zrzeszenia Studentów, charakteryzujący się cyklicznością (dwie edycje w roku -na wiosnę i jesień), wysokim stopniem organizacji oraz terminowym i starannym wykonaniem wszystkich działań ze strony Wolontariuszy NZS.

Strona główna projektu: www.wampiriada.nzsuek.pl
Zdjęcia z poprzednich relacji: http://www.uek.krakow.pl/pl/aktualnosci.html,,0:vw:1773