Co będzie na maturze, co oferują uczelnie, co koniecznie trzeba wiedzieć wybierając studia (w kraju lub za granicą), jak przygotować się do egzaminu maturalnego (rozmowy, prezentacji), aby dobrze wypaść w oczach egzaminatorów? Odpowiedzi na te pytania przyniesie uczniom liceów i techników oraz maturzystom XXIII Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2015 odbędzie się w dniach 27-28 lutego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Nigdy za wiele na temat matury, zwłaszcza nieco innej niż poprzednie!
Eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie przypomną najważniejsze założenia dotyczące egzaminu w 2015 roku, opowiedzą podczas spotkań, dedykowanych konkretnym przedmiotom, na czym będzie polegał egzamin z matematyki, języka polskiego, ale także z historii, wiedzy o społeczeństwie, geografii, biologii, chemii i fizyki.
Licz na siebie – matura z matematyki jest do zdania!
Ostatnie porady przed egzaminem najlepszego korepetytora i prawdziwego “szołmena”, Nauczyciela Roku 2008, Dariusza Kulmy. Jak szlifować matematyczną formę na maturę? Co na egzaminie wiedzieć trzeba na pewno, a co (ostatecznie, gdy startujesz z niskiego pułapu!) odpuścić? Jak wykorzystać ostatnie tygodnie, aby nie przetrenować się, ale ugruntować wiedzę? Od czego w ogóle zacząć matematyczny trening przedmaturalny i jak uwierzyć, że sukces jest w zasięgu możliwości?
Nowa formuła matury ustnej z języka polskiego – prezentacja “na żywo” przebiegu egzaminu. Zobaczymy – w rzeczywistym czasie i na przykładach prawdopodobnych pytań – jak na prawdę może wyglądać “przesłuchanie” maturzysty 2015. Aktorami w tym pożytecznym spektaklu będą Ewa Macias, egzaminatorka OKE w Warszawie, znakomita polonistka z warszawskiego “Staszica”, oraz jej uczniowie. W tej pożytecznej inscenizacji będą mogli wystąpić także chętni widzowie!
Sztuka publicznych wystąpień, czyli umiejętności przydatne na ustnej maturze z polskiego.
Jak stać, jak zacząć, jak skończyć, aby zrobić dobre wrażenie na komisji egzaminacyjnej? Co zrobić z rękoma? Jak wykorzystać dziewczęcość i chłopięcość, by dodać je do własnego wizerunku oprócz wiedzy – jak tę wiedzę sprzedać? Podpowiedzi na ostatniej prostej udzieli Artur Waczko, jeden z najwybitniejszych trenerów sztuki autoprezentacji, wykładowca Warszawskiej Szkoły Reklamy.
Akademicki świat należy do zdolnych i odważnych!
Ambasady USA i Kanady opowiedzą o warunkach studiów w swoich uczelniach, o niezbędnych formalnościach i kosztach nauki w najlepszych uczelniach Ameryki Północnej. Będzie także spotkanie z australijskimi uczelniami i ich studentami, podczas którego, w konkursowej formule, przedstawiony zostanie odległy kontynent ( i jego kuchnia!), z imponującą ofertą edukacyjną dostępną także dla polskiej młodzieży. Do dyspozycji globtroterów edukacyjnych są także uczelnie europejskie m.in. z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Hiszpanii, Holandii, Estonii.
Którą z polskich uczelni warto wybrać?
Podczas targowych dni warto porozmawiać z przedstawicielami tych szkół wyższych, które zabiegają o studentów z centralnej Polski. Wśród nich będą prawie wszystkie uczelnie stolicy, ale także znakomite ośrodki akademickie z całego kraju. Nie musisz jechać do Krakowa, aby porozmawiać o upragnionych studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim, nie jest potrzebna wyprawa do Gdańska, Łodzi, Katowic… Podczas Salonu skorzystać warto z podpowiedzi, które z polskich uczelni (i kierunków) umożliwiają studia tu, w kraju, ale po angielsku.
Dziewczyny na politechniki! Dziewczyny do ścisłych!
Specjalnie dla maturzystek 2015 przyjdą na spotkanie z Wami animatorki Akcji Dziewczyny na politechniki!, Dziewczyny do ścisłych! Studentki i absolwentki kierunków technicznych, dziewczyny zafascynowane nowymi technologiami powiedzą, jak wejść w świat nauki i techniki, nie przejmując się jego dotychczasową męską dominację, jak z głową wybierać studia i kierunki, w których uczelniach jest dobry klimat dla ambitnych naukowczyń i inżynierek.
Więcej na:
www.salon.perspektywy.pl