Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Yapa 2010

W dniach 12–14 marca 2010 już po raz 35. wielbiciele piosenki turystycznej i poezji śpiewanej będą mieli okazję spotkać się w Łodzi na OSPPT „YAPA 2010”.

Przegląd, tradycyjnie odbywający się na deskach Sali Studium Wychowania Fizycznego Politechniki Łódzkiej (Al. Politechniki 11), składa się z 4 koncertów – dwóch konkursowych dla początkujących wykonawców, sobotniego koncertu gwiazd oraz niedzielnego koncertu laureatów.
 
To, co wyróżnia Yapę spośród innych tego typu imprez to niepowtarzalna atmosfera – publiczność, wykonawcy oraz wolontariusze spotykają się, aby wspólnie posłuchać piosenki turystycznej, jak również pośpiewać. Klimat imprezy tworzy właśnie wyjątkowa publiczność, która wyraża swój aplauz przy użyciu gwizdków, syren strażackich i budzików. W ten sam sposób może także zagłuszyć lub nawet zmusić do zejścia ze sceny nudnych konferansjerów i wykonawców. Do yapowej tradycji przeszedł już wspólny kankan i „fikołki”.
 
Yapę tradycyjnie otworzy Jurek Bożyk piosenką „Studenckie lato”. W piątkowym koncercie, oprócz wykonawców konkursowych zobaczymy Siudmą Górę, Grzmiącą Półlitrówę oraz Kuśkę Brothers.
 
Sobotni koncert konkursowy rozpocznie Dom o Zielonych Progach. Wieczorem zobaczymy ubiegłoroczną laureatkę Grand Prix Basię Beuth. Wystąpi również zespół EKT Gdynia, Bogusław Nowicki, Leszek Kopeć, Tomek Jarmużewski z zespołem, Ze Starej Szuflady, Słodki Całus od Buby, Andrzej Koczewski, Yes Kiez Sirumem, Grupa „R” oraz Na Bani.
 
Niedzielny koncert laureatów uświetni Saskia i Leonard Luther.
 
Od początku organizatorami Yapy są studenci skupieni w Studenckim Klubie Turystycznym Płazik oraz Studenckim Radiu Żak, do których dołączyło także Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi.
 
Karnety w cenie 30 zł uprawniające do wejścia na wszystkie koncerty do nabycia w: CIK, Strefie Biletów, Klubie Cotton, Zapiecku i Ale Jazz. Można je także kupić w kasie biletowej SKT PŁazik, mieszczącej się przy Al. Politechniki 3a (Budynek Sali Kinowej i Stołówki PŁ).
 
Wszelkie informacje dotyczące koncertów, karnetów, noclegów etc. są dostępne na stronie: www.yapa.art.pl