Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

YAPA 2013 – jak pójść w ślady gwiazd?

Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA 2013 8-10 marca 2013 (pt-nd) Al. Politechniki 11, Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej.

38. YAPA zaskoczy nas w tym roku nie tylko szlagierami znanych gwiazd, lecz również jubileuszami i premierami płyt. A będzie co świętować! Swoje 10-lecie obchodzi grupa Zgórmysyny i na dokładkę Cisz Jak Ta zapowiada premierę swojej nowej płyty.

Tradycyjnie na otwarciu YAPY nie może zabraknąć Jerzego Bożyka w tym roku zapowiadającego występ w duecie z siostrzenicą. Wśród gwiazd na scenie zagoszczą także: Dom o Zielonych Progach, Nad Porami Roku, Yes Kies Sirumem, Bohema, Marek Andrzejewski, Na Bani, SCOB, Grzmiąca Półlitrówa, Timur i Jego Drużyna oraz wiele innych.

Yapa to nie tylko cztery koncerty znanych gwiazd piosenki turystycznej i poezji śpiewanej. To przede wszystkim konkurs młodych, nieznanych dotąd zespołów. Nie lada wyzwanie stawiane jest przed śmiałkami chcącymi pójść w ślady Starego Dobrego Małżeństwa, Bez Jacka, Roberta Kasprzyckiego, Wałów Jagiellońskich, Bogusława Nowickiego, Wolnej Grupy Bukowina, Bez Idola, Wiesława Tupaczewskiego, Olka Grotowskiego, EKT Gdynia, czy Elżbiety Adamiak.

Już teraz można zgłaszać się do konkursu. Poziom wykonawców co roku nas zaskakuje. Ale należy pamiętać, że wiele zależy od jakości nagrania, które może zepsuć nawet świetny utwór. Na zeszłorocznej Yapie komisja konkursowa zmuszona była odrzucić niemal połowę zgłoszeń i to nie z uwagi na niski poziom, lecz na czas jakim dysponujemy na koncertach mówi Mateusz Starzak, członek komisji konkursowej. Przepis na sukces jest więc bardzo prosty: porywający publiczność utwór i dobra jakość nagrania. 

Warto przemyśleć propozycję zgłoszenia, bo YAPA to przegląd o wysokim poziomie artystycznym i oddźwięku w całej Polsce. Stanowi wyznacznik i wzór dla szeregu podobnych imprez w kraju. Jaka YAPA taki cały rok piosenki turystycznej!

Na konkurs można zgłaszać się do 28 lutego logując się lub pobierając formularz zgłoszeniowy ze strony www.yapa.art.pl i wysyłając go na zgloszenia@yapa.art.pl.