Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zabawa proporcjami

Filozofię LEE leżącą u podstaw projektów na sezon jesień-zima 2008, można by zawrzeć w słowach „zabawa proporcjami”.

Aby wzbudzić fascynację produktem, Lee w niespotykany sposób bawi się proporcjami i kształtami, tworząc nieoczekiwane sylwetki i kładąc nacisk na równanie LEE=FASON, wyrażone poprzez liczne formy zakończeń nogawek w kolekcji spodni, oraz nowe rodzaje dekoltów w kolekcji zarówno damskich, jak i męskich topów.
 
Tegoroczna kolekcja jesienno-zimowa obejmuje cztery odsłony, z których każda odzwierciedla inny styl życia i odmienny wizerunek. Są to: 24/7, VIP, Rock i Lee Works of Denim (LWD).
 
Linia 24/7 kieruje się dwiema podstawowymi zasadami: utrzymania funkcjonalnej, codziennej stylistyki z dodatkiem supernowoczesnych detali, a równocześnie odświeżenia segmentu oryginalnej odzieży sportowej. To, co znajome, powraca w zabawie proporcjami, detalami, kombinacjami materiałów i grafiką w stylu „uczelnianym”. Najważniejsze akcenty stylistyczne to żółte obszycia krawędzi, ręczne stebnowania, wyprania w stylu vintage, szary odcień „grey marl” i wielka różnorodność krojów nogawek – od dzwonów po bootcut, od kształtu A po rurkę.
 
Linia VIP czerpie inspirację z finezyjnego wizerunku zarezerwowanego dla „członków zamkniętego grona”, zapoczątkowanego w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. To wybór dla wybranych. Gdzie wschód spotyka się z zachodem, w świetle neonów wyeksponowane zostają elementy futurystyczne. To nieustanna walka pomiędzy tym, co fajne, a tym, co formalne.
Sylwetki z tej linii reprezentują różne nurty i przedstawiają niezwykłe proporcje, takie jak dopasowane spodnie zestawione z luźniejszymi topami o różnych krojach dekoltu, długościach i szerokościach. Osiągnięty efekt jest za każdym razem po prostu rewelacyjny.
Dzięki nowym technologiom farbowania, stebnowania i wykańczania, utrzymane w czerni, ciemnych odcieniach indygo, złocie i srebrze tkaniny podnoszą poprzeczkę dla luksusowego dżinsu najwyżej, jak to możliwe.
 
Linia Rock wkracza na nieznany teren – teren, na którym rockersi i bitnicy zbierają się jesienią na kameralnym festiwalu – mało nagłośnionej imprezie, o której słyszy się od znajomych „na dzień przed”. Ta buntownicza, choć powszednia estetyka znajduje swoje ucieleśnienie w kontrastujących detalach krawieckich, w nieustającym rozdźwięku pomiędzy tym, co autentyczne, czyste i elementarne, a tym, co surowe, ostre i nowoczesne, nie wspominając już o liczącym trzy dekady, rockowym dziedzictwie zniekształconych proporcji, metalicznych grafikach, chudych sylwetkach, farbowanej skórze, zieleniach i spranych grafitowych szarościach, które łączą się ze sobą w kontekście egzotycznej, a jednak całkowicie spójnej stylistyki subkulturowej.
 
Linia Lee Works of Denim skupia się w tym sezonie na przemieszczaniu się i nurcie nomadycznym, łącząc w sobie wpływy różnych kultur – między innymi wywodzących się z Mongolii i z Sahary – i przenosząc je na grunt bardziej eleganckich wersji oryginalnych modeli Lee Workwear. Trudno o wierniejszych towarzyszy podróży niż produkty z tej kolekcji.
Ostateczny efekt to linia, w której nowoczesne, trójwymiarowe detale wykończeniowe, mniej lub bardziej obszerne sylwetki oraz proporcje wpisują się w etos odzieży roboczej Lee Workwear.