Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zacznij rok akademicki z branżą FMCG i retail

Początek roku akademickiego to idealny moment, aby pomyśleć o rozwoju kariery zawodowej. Mając na uwadze nowy plan zajęć, łatwiej wybrać opcję, która będzie najlepiej dostosowana do naszych obowiązków na uczelni. Rozwiązaniem dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na pełnoetatowe praktyki czy staże, mogą być programy menedżerskie – ciekawą ofertę dla studentów i absolwentów ma branża FMCG i retail.

 

Początek roku? Zacznij budować swoją karierę!

Najlepsi pracodawcy dbają o to, by otwierać podwoje swoich firm dla studentów. Organizują programy ambasadorskie, staże, praktyki czy ciekawe programy menedżerskie. Warto się nimi zainteresować z kilku względów. Jednym z najważniejszych jest możliwość związania się z pracodawcą na stałe. Najlepsi stażyści i praktykanci mogą liczyć na oferty pracy. Dzięki pracy w danej firmie już na etapie studiów zyskuje się też umiejętności praktyczne, które dopełniają wiedzę teoretyczną zdobytą na studiach. Zyskuje się także bardzo cenne kompetencje, które budują naszą wartość na rynku pracy.

Programy menedżerskie

Jeśli na studiach nie dysponujemy odpowiednią ilością czasu, by zaangażować się w zdobywanie praktycznych umiejętności i wiedzy u wymarzonego pracodawcy w ramach praktyk i staży, warto rozejrzeć się za możliwością udziału w programie menedżerskim, których nie brakuje. Organizują je topowi pracodawcy z niemal każdej branży, także w sektorze FMCG i retail. Programy przeznaczone są dla absolwentów wszystkich kierunków studiów bezpośrednio po zakończonych studiach lub z krótkim doświadczeniem zawodowym. Ich celem jest poznanie specyfiki pracy w wybranym dziale. Program daje nie tylko przepustkę do stałego zatrudnienia i możliwości awansu wewnętrznego. To przede wszystkim szansa na realizację interesujących zadań, podejmowanie różnorodnych wyzwań i możliwość odbywania szkoleń, nauki języków obcych oraz uczestnictwa w ciekawych projektach.

Wielość stanowisk

Branża FMCG jest ciekawym polem do realizacji takiego programu głównie przez wzgląd na wielość działów, a tym samym różnorodność stanowisk. Karierę mogą tu realizować absolwenci zarządzania, prawa, logistyki, administracji, HR czy IT. Czekają tu stanowiska pracy na osoby, które ukończyły marketing, PR i reklamę czy też filologie. Programy dla studentów i absolwentów można w branży FMCG realizować w obszarach zakupów, zaopatrzenia, księgowości, logistyki, administracji, HR czy IT. Trwają najczęściej 12 miesięcy, a ich celem jest przygotowanie do pracy przyszłych menedżerów. Jak znaleźć takie programy? Najlepiej szukać ich na stronach poświęconych karierze u danego pracodawcy. Każda znacząca firma posiada na swojej stronie internetowej zakładkę „kariera”. Wyszczególnia tam możliwości rozwoju, zamieszcza ogłoszenia o aktualnych stanowiskach. Takich informacji warto szukać odpowiednio wcześnie. Rekrutacja na programy absolwenckie rusza zwykle raz w roku. Aby zakwalifikować się do programu, w zależności od branży, należy interesować się konkretnym działem, być osobą z potencjałem, zaangażowaną, otwartą, ambitną w dążeniu do realizacji wyznaczonych celów, odporną na stres oraz gotową do pracy poza miejscem zamieszkania, a także chcącą rozwijać się w strukturach danego przedsiębiorstwa.

O rozwoju swojej kariery warto pomyśleć już na początku roku akademickiego i nie odkładać tej kwestii na później – rekrutacja do wielu ciekawych programów zaczyna się już jesienią.

Autor: Justyna Sobolak